Spotkanie z jogą, które odbędzie się 6 lipca br., w g. 17-18 nad Wartą (w okolicy mostu Królowej Jadwigi, od strony AWF) ma na celu przybliżenie, w jaki sposób praktykujemy jogę na drugim stopniu na specjalności Body & Mind w AWF w Poznaniu. Zajęcia poprowadzi mgr Joanna Gronek z Pracowni Gimnastyki AWF Poznań oraz mgr Andrzej Adamczak.
Joga jest komplementarną dziedziną, która opiera się na pracy z oddechem, pielęgnowaniu uważności z dyscyplinowaniem ciała oraz harmonizowaniu poprzez jej terapeutyczny wpływ na ciało i psychikę.
W tym roku nowością jest to, że studia na specjalności Body & Mind na studiach drugiego stopnia na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej po raz pierwszy dostępne są dla absolwentów wszystkich kierunków studiów licencjackich. W ub. roku kandydować mogli tylko absolwenci wybranych kierunków. Studia dostarczają wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk o kulturze fizycznej, nauk o zdrowiu, psychologii oraz tańca i technik rozwijających świadomość ciała.
Z kolei w g. 18.30-19.30 mgr Andrzej Adamczak, poprowadzi jogę dla tancerzy stworzoną na bazie Ashtangi. Podczas zajęć koncentracja skierowana będzie przede wszystkim na oddech tak, aby mięśnie w poszczególnych ćwiczenia były odpowiednio zaopatrywane w tlen. Zajęcia maja na celu wzmocnienie mięśni oraz ich rozciągnięcie, a zatem poprawienie mobilności całego ciała oraz polepszenie ogólnego samopoczucia osoby ćwiczącej.
Prosimy osoby ćwiczące o zabranie wygodnych ubrań i własnych mat lub ręczników.
Prowadzący – nauczyciele kierunku Taniec w kulturze fizycznej AWF Poznań: mgr Joanna Gronek z Pracowni Gimnastyki AWF Poznań oraz mgr Andrzej Adamczak.
Zapisy na jogę: zaklad.tanca@gmail.com
Sylwetki prowadzących:
mgr Joanna Gronek
Nauczycielka akademicka na Akademii Wychowania Fizycznego oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Jest certyfikowaną terapeutką manualną, fizjoterapeutką oraz nauczycielką jogi.
Ukończyła dwa kierunki studiów w trybie stacjonarnym: Fizjoterapia na Wydziale Wychowania, Sportu i Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Taniec w specjalności: Kompozycja i Techniki Taneczne przy Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu (2015 r.). Studia magisterskie z fizjoterapii obroniła na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu rozszerzone o podyplomowe studia: Podstawy metod neurorehabilitacyjnych. Od 2015 r. szkoli się z zakresu terapii manualnej holistycznej dr Andrzeja Rakowskiego w Centrum Terapii Manualnej oraz Terapii Czaszkowo-Krzyżowej metodą Upleadgera; ostatnio ukończyła kurs terapii dna miednicy. Nauczycielem jogi została w 2016 r. Od 2021 jest wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku: Taniec w kulturze fizycznej oraz na podyplomowych studiach Kompleksowej Terapii Manualnej na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu.
Na co dzień zajmuje się jogą, prowadzi także własną działalność Cud Yoga. Odczuwa wiele radości z pomagania swoim pacjentom i uczniom. Jest miłośniczką natury, aktywnego spędzania czasu oraz sztuki medytacji.
mgr Andrzej Adamczak
Jest absolwentem Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu i pedagogiki baletu na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej w Warszawie. Były solista baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Teatru DNA przy Operze Szczecińskiej. W roku 2001 r. związał się z Polskim Teatrem Tańca, gdzie był I solistą. Tańczył w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, m.in. w choreografiach Ewy Wycichowskiej, Ohada Naharina, Yossi Berga, Jacka Przybyłowicza, Istvana Yuhos-Putto, Thierry Vergera, Nadara Rosano i Jo Strømgrena.
Współpracuje jako pedagog i choreograf z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową w Poznaniu, a także jako gościnny nauczyciel akademicki z Akademią Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu i Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi również niezależne warsztaty z tańca współczesnego, tańca klasycznego i jogi.
Otrzymał dwukrotnie (2003 i 2005) główną nagrodę za najlepszą choreografię współczesną na Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku oraz nagrodę za najciekawszą choreografię na II Ogólnopolskim Konkursie Baletu Najmłodszych Tancerzy (2006).
Jest laureatem Nagrody dla Młodych Twórców Miasta Poznania (2004) i Medalu Młodej Sztuki (2009).