15 czerwca br. w Auli AWF o g. 11.00 odbędzie się Finał XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Piaseckiego pt.: „Lekcja wychowania fizycznego realizująca podstawę programową z wykorzystaniem atrakcyjnych form aktywności fizycznej” pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczna edycja jest rekordowa pod względem liczby zgłoszeń, które napłynęły m.in. z Poznania, Swarzędza, Katowic, Wrocławia, Bielska Białej, Śremu oraz innych miejscowości z całej Polski.

Nagrody przyznane zostaną w dwóch kategoriach – Studenci oraz Nauczyciele. Podstawowym celem konkursu jest kreowanie oraz promocja nowych i atrakcyjnych form aktywności fizycznej, jako ważnych elementów nowoczesnego wychowania fizycznego.

Program Finału obejmuje:

– przemówienie przedstawiciela Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty,

– wykład dot. awansu zawodowego nauczycieli wychowania fizycznego – Urszula Wittchen – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu,

– prezentacja wyróżnionych lekcji w kategorii Studenci oraz w kategorii Nauczyciele.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów, wykładowców oraz nauczycieli wychowania fizycznego wraz z uczniami.