Zagraniczne wymiany studenckie to zawsze okazja do podróży, poznania nowej kultury, nowego języka, a także nawiązania nowych znajomości. Dlatego co roku program ten cieszy się dużym powodzeniem. Tak jest też w tym roku. 1 października br. oficjalnie powitaliśmy przyjaciół z zagranicy, którzy w tym roku przyjechali do nas z Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Turcji oraz Francji. Biuro Współpracy z Zagranicą zorganizowało dla nich  liczne  imprezy integracyjne. W spotkaniu uczestniczyli również polscy studenci, którzy będą wspierać  ich w zmaganiu z wyzwaniami wiążącymi się ze studiowaniem w obcym kraju.

Większość eventów miała charakter sportowy: turniej bowlingowy, atrakcje na wrotkach i w parku linowym.

„Dnia 2 lutego br. nowi studenci programu Erasmus+ zostali uroczyście powitani w murach naszej uczelni przez przedstawicieli Biura Współpracy z Zagranicą. Spotkanie organizacyjne poprzedziło wykład o Polsce, przeprowadzony przez Pana mgr Marka Piastę, podczas którego nowi studenci zasmakowali co nieco historii i kultury naszego kraju. Wiedzę zdobytą podczas wykładu z pewnością wykorzystają nie raz podczas pobytu w Polsce. podjęcia stażu lub pracy w naszym mieście po zakończonym stypendium. Część powitalną odbywającą się na terenie kampusu zakończyło krótkie spotkanie z pracownikami biblioteki. Studenci zostali zapoznani z książkowymi zbiorami oraz z zasadami korzystania z czytelni.

Nieco zmęczeni i zgłodniali udali się do Gospody Poznańskiej, gdzie czekały na nich tradycyjne polskie potrawy. Jak sami przyznali, dania których mieli okazję skosztować, nie tylko ich rozgrzały ale też dodały sił do wzięcia udziału w kolejnych przygotowanych atrakcjach.”
Rogalowe Muzeum:

Pierwszym punktem było Rogalowe Muzeum Poznania. Studenci tam dowiedzieli się ciekawostek na temat tradycyjnych rogali świętomarcińskich, a także mieli okazje nie tylko ich spróbować, ale także samemu przygotować, pomagając mistrzowi w wypieku rogali. Podczas pracy towarzyszyła nam spora dawka śmiechu, co zawdzięczamy świetnemu poczuciu humoru prowadzącego warsztaty oraz samym studentom, którzy bez oporów zgłaszali swój udział w zajęciach.”Marcin, Turystyka i Rekreacja, II SUM

Bowling:

„Studenci zagraniczni, najedzeni polskimi tradycyjnymi potrawami z „Gospody poznańskiej”, kontynuowali pierwszy dzień integracyjnego tygodnia na kręgielni „POSiR”. Zostali przydzieleni losowo do grup, co pozwoliło im poznać bliżej kolejne osoby. Oprócz samych kręgli, studenci próbowali swoich sił również w innych atrakcjach, np. piłkarzyki. Emocje połączone ze śmiechem były idealną kombinacją rozpoczynającą program Erasmus+”.
Marcin, Turystyka i Rekreacja, II SUM

Wrotki:

„Po zakończeniu warsztatów językowych na uczelni z przerwą na pizzę, studenci zagraniczni mieli okazję spróbować jazdy na wrotkach we wrotkarni „Wywrotka” w centrum Kinepolis. Dla niektórych był to pierwszy raz, inni potrafili skakać oraz tańczyć w rytmie muzyki. Wszyscy sobie wzajemnie pomagali oraz wygłupiali się. Zmęczeni, ale szczęśliwi studenci zakończyli integracyjny weekend z wieloma wspomnieniami oraz uśmiechniętymi twarzami.”
Milena, Dietetyka, III rok

Park linowy Pyrland:

„W parku linowym strach zajrzał im w oczy. Liczne przeszkody wymagające dużej sprawności, zwinności i balansu stanowiły tak naprawdę mniejsze wyzwanie niż wysokość, która niektórym dostarczyła zawrotów głowy. Mimo tego, zdecydowana większość uczestników postanowiła przejść najwyższą i najtrudniejszą trasą, która znajdowała się na wysokości 12m. Wele osób bardzo się bało będąc na górze, ale na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było stawić czoła swoim słabościom. Dzień zakończyliśmy przy ognisku poczęstunkiem w postaci poznańskiej pyry z gzikiem.”
Milena, Dietetyka, III rok