W dniach 21-23 października br., w parku Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce w Poznaniu odbyły się IX Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Dźwiękowym (TSD). W rozgrywkach udział wzięło 42 zawodników, którzy przez 3 dni rozegrali w sumie ponad 250 pojedynków. W organizację wydarzenia po raz kolejny włączyła się nasza uczelnia.

Akademia wypożyczyła sprzęt audio-optyczny wspomagający sędziego podczas prowadzenia meczu, który na co dzień wykorzystywany jest podczas zajęć z przedmiotu Tenis stołowy dźwiękowy, realizowany przez dr Magdalenę Koper z Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej, zarówno na kierunku Wychowanie Fizyczne, jak i Fizjoterapia.

Jednym z sędziów głównych turnieju była zeszłoroczna absolwentka naszej uczelni mgr Aleksandra Chojecka, która swoją przygodę z TSD zaczęła w zeszłym roku podczas hospitacji treningu TSD prowadzonego przez Leszka Szmaja (twórcy TSD), które odbyły się w ramach zajęć terenowych z tego przedmiotu. W sędziowaniu pomagali też wolontariusze-studenci poznańskiej AWF, którzy na co dzień studiują metodykę tej gry w ramach swoich zajęć.

Organizację Mistrzostw wspierali także pracownicy naszej uczelni dr Magdalena Koper z Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej oraz mgr Magdalena Lewandowska, koordynator Sekcji Obliczeniowej naszej Akademii.

Podczas ceremonii otwarcia poinformowano o utworzeniu Fundacji Tenisa Stołowego Dźwiękowego, którego członkiem została dr Magdalena Koper. Fundacja będzie przede wszystkim wspierać rozwój i profesjonalizację gry, by w przyszłości dołączyć tenis stołowy dźwiękowy do oficjalnych dyscyplin Igrzysk Paraolimpijskich.