Stres startowy, intensywne emocje, presja, którą wywiera na siebie często sam zawodnik, ale także jego otoczenie, to wszystko wpływa na ostateczny wynik sportowy. Przygotowanie mentalne, umiejętność zwiększenia koncentracji, coraz częściej decydują o osiągniętych sukcesach. W odpowiedzi na zapotrzebowanie sportowców i trenerów powstały w naszej Akademii studia podyplomowe „Psychologia sportu”. Rekrutacja trwa!

Za nami XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio, podczas których polscy sportowcy zdobyli czternaście medali. Najwięcej, bo aż dziewięć, wywalczyli lekkoatleci, z którymi współpracuje m.in. prof. Jan Blecharz, wykładowca na kierunku „Psychologia sportu” w AWF Poznań.

– Widać tę pracę, którą wykonali psychologowie, będący na miejscu, ze sportowcami. Nasza srebrna medalistka w rzucie oszczepem przyznała, że przed startem była tak napięta, miała w sobie tyle emocji, że wzięła profesora Blecharza na spacer, pospacerowali sobie, uspokoiła się, skończyło się to tak, jak się skończyło, czyli drugim miejscem na podium – podkreślał dr Marcin Kochanowski, kierownik studiów podyplomowych w AWF Poznań i także psycholog sportowców, w tym olimpijczyków, w programie Polsat News „Studio Tokio”.

Studia podyplomowe w naszej Akademii przygotowują słuchaczy do pracy ze sportowcami na różnych poziomach zaawansowania i różnych dyscyplin sportowych. Korzystając z tradycji uczelni oraz wiedzy i praktyki kadry dydaktycznej, studia te są wartościowym szczeblem rozwoju kariery psychologów. Zajęcia poprowadzą eksperci krajowi, m.in. wspominani prof. Jan Blecharz oraz dr Marcin Kochanowski, a także mgr Beata Mieńkowska, dr Dariusz Parzelski, dr Adriana Zagórska-Pachucka oraz nauczyciele akademiccy z AWF Poznań – dr Łukasz Bojkowski, dr Grzegorz Bręczewski, prof. Jacek Gracz. Specjalnymi gośćmi będą olimpijczycy i kadrowicze.

Szczegółowe informacje o programie zajęć oraz rekrutacji dostępne są na stronie organizatora studiów Centrum Doskonalenia Kadr i Szkolenia: link. Nabór trwa do 30 września.