W tureckiej Antalyi odbyły się Mistrzostwa Europy w kickboxingu. Brązowy medal w formule full-contact, w kategorii 75 kg, zapewnił sobie student II roku drugiego stopnia na kierunku Sport w naszej Akademii – Jakub Pokusa, dzięki czemu zapewnił sobie kwalifikacje na Europejskie Igrzyska Olimpijskie, które w 2023 roku odbędą się w Krakowie.

W ciągu 4 dni rywalizacji Polska reprezentacja wywalczyła 36 medali – 7 złotych, 12 srebrnych oraz 17 brązowych. W kategorii Jakuba startowało 16 zawodników. W swoim pierwszym pojedynku student AWF pokonał aktualnego Mistrza Świata Low Kick – Ramala Aslanova z Azerbejdżanu. W ćwierćfinale wygrał z reprezentantem Włoch. W trzeciej, emocjonującej walce, tym razem z zawodnikiem z Serbii, zawodnik KKS Sporty Walki Poznań uznał wyższość rywala i zdobył brązowy krążek, dzięki czemu uzyskał kwalifikacje na Europejskie Igrzyska Olimpijskie.