Trwa nabór do V edycji projektu Legia Akademicka, realizowanej w Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. 1 lutego 2022 r. na platformie Teams odbędzie się spotkanie informacyjno-organizacyjne, na które zapraszamy zainteresowanych. Akademia znalazła się wśród 53 publicznych uczelni, które zakwalifikowały się do rządowego projektu. Legia Akademicka to program skierowany do studentów wszystkich uczelni, którzy chcą odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy i myślą o przyszłej służbie zawodowej. – Do projektu przystąpić może student (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich) uczelni publicznej i niepublicznej dowolnego roku studiów, który posiada obywatelstwo polskie – czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Edukacja wojskowa obejmuje dwie części – teoretyczną, realizowaną przez uczelnię, zgodnie z opracowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej programem szkoleniowym oraz część praktyczną, skupiającą się na ćwiczeniach wojskowych.

Zajęcia teoretyczne prowadzone będą w formule online od drugiej połowy lutego/początku marca, a część praktyczna realizowana będzie w trakcie przerwy wakacyjnej. W związku z piątą falą pandemii COVID-19, spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams.

01.02.2022 (wtorek), godz. 16.00 [link]

V edycja projektu realizowana jest na podstawie zawartego w dniu 22 stycznia 2021 r. porozumienia Ministra Edukacji i Nauki z Ministrem Obrony Narodowej.

Więcej informacji oraz wniosek internetowy dostępne są w zakładce Legia Akademicka: [link]

oraz na stronie stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: [link]