W dniu 12 kwietnia 2023 roku na posiedzeniu Polskiej Akademii Olimpijskiej w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie powołano nowych członków Akademii: prof. AWF dr hab. Ewę Malchrowicz-Mośko oraz dra Mateusza Rozmiarka. Przedstawicielami poznańskiej AWF w Polskiej Akademii Olimpijskiej są również prof. AWF dr hab. Małgorzata Bronikowska oraz prof. dr hab. Michał Bronikowski.

Polska Akademia Olimpijska zajmuje się propagowaniem kulturowych, społecznych i humanistycznych wartości sportu oraz ściśle współpracuje z Międzynarodową Akademią Olimpijską w Grecji, w której sesjach naukowych przedstawiciele Polski biorą udział już od 1964 roku. Prof. AWF dr hab. Ewa Malchrowicz-Mośko odbyła cztery pobyty naukowe w antycznej Olimpii, podczas których prezentowała prace z zakresu turystyki sportowej oraz dziedzictwa olimpijskiego. Pełniła również funkcję koordynatora podczas miesięcznego International Seminar on Olympic Studies for Postgraduate Students w Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej. W seminarium uczestniczyli młodzi naukowcy z ponad 30 krajów. W Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie obroniła pracę dyplomową na temat „Znaczenie dziedzictwa kulturowego sportu dla rozwoju turystyki w Polsce”. Jest członkiem International Society for the Social Sciences of Sport, European Association for Sociology of Sport oraz European Association for Sport Management. Reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w pływaniu synchronicznym w Andorze oraz Moskwie. Trenowała również gimnastykę artystyczną. W ostatnich dniach Pani Profesor została także członkinią komitetu naukowego konferencji naukowej „Kobiety w sporcie – historia i współczesność” – nowej, w założeniu cyklicznej inicjatywy AWF w Warszawie.

Dr Mateusz Rozmiarek był uczestnikiem International Seminar on Olympic Studies for Postgraduate Students w 2016 roku, a pięć lat później został ponownie zaproszony do udziału w olimpijskim seminarium – tym razem w roli wykładowcy. W 2019 roku zaczął pełnić rolę przewodniczącego Koła Młodych Polskiej Akademii Olimpijskiej. Jego publikacje dotyczą historii dziedzictwa sportowego oraz wpływu polityki i stosunków międzynarodowych na sport i ruch olimpijski. Koordynator krajowy International Olympic Academy Participants Association, a także członek International Society for the History of Physical Education and Sport oraz International Society of Olympic Historians.