Brązowy medal i awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio to największe sukcesy sportowców związanych z naszą Akademią na zakończonym w niedzielę, tj. 16 maja br., Pucharze Świata w kajakarstwie w Szeged. Tomasz Barniak (AZS AWF Poznań) w parze z Wiktorem Głazunowem (AZS AWF Gorzów) zapewnił sobie awans na Igrzyska, natomiast studentka naszej Filii i zawodniczka AZS AWF Gorzów Anna Puławska zdobyła brązowy medal w konkurencji K1 na 500 m.

Dla pary kanadyjkarzy: Tomasza Barniaka (zawodnika AZS AWF Poznań) i Wiktora Głazunowa (zawodnika AZS AWF Gorzów, studenta naszej Filii) regaty na pewno należały do udanych – startując w półfinale na 1000 metrów, do którego nie zakwalifikowała się druga osada z Polski, zapewnili sobie udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. W finale tej konkurencji zajęli IV miejsce!

Bardzo dobry start odnotowała także Anna Puławska (AZS AWF Gorzów, studentka naszej Filii), która w konkurencji K1 na 500 m zdobyła brązowy medal! Natomiast w osadzie K4 także na 500 m m.in. z Karoliną Nają (studentką Filii w Gorzowie Wlkp.) zajęła miejsce IV.

Wysokie IV miejsce w konkurencji C1 na 500 m zajęła również studentka Katarzyna Szperkiewicz (AZS AWF Poznań). W Pucharze Świata brał udział także student Jakub Stepun oraz studentka Filii w Gorzowie Wlkp. Julia Olszewska.