Co wybrać – Sport czy WF? To pytanie zadają sobie kandydaci na studia licencjackie oraz magisterskie. Podpowiadamy, jaką wiedzę zdobędą studenci na II stopniu studiów, na jednej z trzech specjalności. Kandydaci czas na decyzję mają do 15 września br.

Kierunek Sport przeznaczony jest dla osób, które wiążą swoją przyszłość ze sportem wyczynowym. Absolwenci studiów I stopnia posiadają uprawnienia trenera AWF w wybranej dyscyplinie, które mogą rozszerzyć na studiach magisterskich o wiedzę i kompetencje z trzech obszarów: organizacji i zarządzania, prowadzenia treningów personalnych oraz przygotowania motorycznego.

Specjalności:

Organizacja i zarządzanie sportem:
• studenci poznają zagadnienia menadżerskie w pracy w klubach lub sekcjach sportowych, sposoby pozyskiwania środków finansowych na ich funkcjonowanie czy formy promocji i marketingu w sporcie.
• absolwenci mogą podjąć pracę w klubach, sekcjach i związkach sportowych, wydziałach sportu w administracji publicznej albo rozpocząć własną działalność w branży sportowej,

Trener osobisty:
• studenci zdobywają umiejętności i kwalifikacje do pracy w nurcie treningu zdrowotnego i nurcie fitness, z szeroką grupą odbiorców, m.in. sportowcami-amatorami, osobami o niskim poziomie aktywności fizycznej, z problemami zdrowotnymi, np. otyłością,
• ukończenie specjalności umożliwia podjęcie pracy w klubach fitness, siłowniach lub ośrodkach sportowych.

Trener przygotowania motorycznego:
• specjalność dla osób ukierunkowanych na sport wyczynowy oraz pracę z zawodnikami na zaawansowanym poziomie aktywności fizycznej. Studenci poznają zagadnienia pracy w nurcie treningu sportowego, m.in. elementy związane z przygotowaniem motorycznym zawodników i różnice między przygotowaniem motorycznym a kondycyjnym,
• w toku studiów organizowane są dwa zgrupowania treningowe (w ośrodku Akademii w Chycinie oraz w jednym z ośrodków przygotowań olimpijskich),
• absolwenci pracują z zawodowymi sportowcami.

Przypominamy, że nabór na studia II stopnia trwa do 15 września, a szczegółowe zasady rekrutacji dostępne są w zakładce „Kandydat” (link). Zachęcamy także do dołączenia do grupa „Rekrutacja AWF Poznań” na Facebooku (link).