Studia magisterskie Taniec w kulturze fizycznej, ze specjalnością „Specjalista Body&Mind”, to nowa propozycja w naszej Uczelni, skierowana do osób zainteresowanych świadomą pracą z ciałem i wpływem tych działań na dobrostan człowieka. Studia mogą podjąć absolwenci kierunków związanych z tańcem oraz aktywnością fizyczną (kierunki: Wychowanie Fizyczne, Sport, Turystyka i Rekreacja oraz pokrewne).

Różne formy aktywności, w tym taniec, angażują człowieka na wszystkich płaszczyznach funkcjonowania, dlatego tak dobrze sprawdzają się w integracji psychofizycznej. Kierunek powstał z myślą o kształceniu osób zainteresowanych świadomą pracą z ciałem, mającą na celu dobrostan psychofizyczny człowieka. To nowy kierunek kształcenia, wpisujący się w aktualne trendy i analizy dotyczące kształcenia przyszłości. Wśród wykładowców są wybitni choreografowie, tancerze, specjaliści zajmujący się naukowo i praktycznie pracą z ciałem.

Specjalista Body&Mind:
• program dopasowany został do potrzeb instytucji kultury i sportu. Zawiera przedmioty z zakresu nauk o kulturze fizycznej, nauk o zdrowiu, psychologii, tańca i technik rozwijających świadomość ciała,
• przedmioty podzielone są na bloki tematyczne dotyczące: kompetencji społecznych, rozbudzania kreatywności, tańca, fitnessu i technik świadomości ciała,
• student zdobędzie szeroką wiedzę między innymi na temat różnorodnych metod pracy z ciałem w różnych okresach życia człowieka, np. kobiet w ciąży, po urodzeniu dziecka, czy osób w jesieni życia, wyposażony zostanie także w kompetencje społeczne i techniki rozwijania kreatywnych potencjałów
• absolwenci będą mogli pracować m.in. w ośrodkach sportowych i rekreacyjnych, studiach jogi i pilatesu, fitness-klubach, społecznych i samorządowych instytucjach związanych z kulturą fizyczną i tańcem, instytucjach zajmujących się doradztwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu aktywności fizycznej i tańca.

Więcej w skróconym informatorze: Pobierz

Nabór trwa do 15 września. Zasady rekrutacji w zakładce „Kandydat” (link). Zachęcamy także do dołączenia do grupy „Rekrutacja AWF Poznań” na Facebooku (link).