„Znani, uznani świata sportu w AWF” – to nowy cykl spotkań, który już dziś, 7 kwietnia br., zainauguruje Mariusz Rumak, absolwent naszej Uczelni, były szkoleniowiec Lecha Poznań, trener reprezentacji U-19 w 2021 r. Na spotkanie o g. 9 w auli AWF zapraszamy studentów, pracowników naszej Uczelni i wszystkich zainteresowanych.
Jak przekuć marzenia w rzeczywistość? Jak od początku ścieżki zawodowej budować swoją markę? Dlaczego warto robić coś więcej niż to co konieczne – na te i na wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć goście podczas cyklicznych spotkań, a jako pierwszy zmierzy się z nimi Mariusz Rumak.

Mariusz Rumak po ukończeniu studiów w naszej Akademii podjął pracę z grupami młodzieżowymi Lecha Poznań, z którymi zdobył mistrzostwo Polski U-17 oraz wicemistrzostwo Polski U-19. W 2010 r. został trenerem Jagiellonii Białystok w Młodej Ekstraklasie, był również odpowiedzialny za prowadzenie akademii piłkarskiej tego klubu.

Później wrócił do Poznania i przez kilka miesięcy pełnił rolę asystenta José Mari Bakero w zespole seniorów, a od marca 2012 r. do sierpnia 2014 r. samodzielnie był pierwszym szkoleniowcem Lecha. Debiutował w tej roli w pucharach europejskich w dwumeczu z drużyną Żetysu w Tałdykorganie w Kazachstanie, blisko 6 tysięcy kilometrów od Poznania. Z poznańską drużyną dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo Polski, grał również w Lidze Europy.

W Ekstraklasie pracował także w Zawiszy Bydgoszcz, Śląsku Wrocław i Bruk-Bet Termalice Nieciecza. W 2021 r. pracował z reprezentacją Polski U-19. Szkoleniowiec wielokrotnie występował też w roli komentatora sportowego.

Projekt „Znani, uznani świata sportu w AWF” realizowany jest przez Zakład Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych. Spotkania planowane są raz na kwartał. Pierwsze rozpocznie się 7 kwietnia o g. 9 i potrwa około 90 min.