Obraz „Barwy Nauki i Sztuki PFNiS”, namalowany na początku listopada przez rektorów i prorektorów oraz przedstawicieli poznańskich uczelni publicznych i jednostek naukowych, jest przedmiotem aukcji podczas jubileuszowego 30. Finału WOŚP. Powstał w trakcie inauguracji XXIV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
Dzieło o wymiarach 155 x 90 cm wykonano za pomocą farb akrylowych, współtworzony jest m.in. przez poznańskich rektorów i prorektorów: prof. Dariusza Wielińskiego, rektora AWF, prof. Wojciecha Horę – rektora z Uniwersytetu Artystycznego, prof. Piotra Golińskiego – prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu Przyrodniczego, prof. Tadeusza Wallasa – prorektora ds. kadr i rozwoju Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, prof. Elżbietę Gołatę – prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego, prof. Michała Nowickiego – prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Medycznego, prof. Hannę Bogucką z Polskiej Akademii Nauk oddziału w Poznaniu oraz dr Joannę Kiersztejn z Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
To luźna interpretacja twórców na temat: „Barwy Nauki i Sztuki”, który odnosi się do głównej idei XXIV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, którego misją jest przybliżanie uczestnikom świata nauki i sztuki. Podczas tegorocznego festiwalu, który odbył się w listopadzie br. poznańskie uczelnie i jednostki naukowe, tj. Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz ,Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, Polska Akademia Nauk, Laboratorium Wyobraźni Fundacja UAM zorganizowały blisko 400 wydarzeń promujących naukę i sztukę.
Licytacja trwa i zakończy się 27 stycznia o godz. 13:30.
LINK: [link]
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Zebrane pieniądze pomogą zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Jak wskazuje WOŚP, czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.