Dzieło namalowane przez rektorów i prorektorów oraz przedstawicieli Polskiej Akademii Nauk i Fundacji UAM podczas inauguracji XXIV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, wylicytowano na rzecz WOŚP za 1825 zł. Z naszych informacji wynika, że dzieło trafi do pracownika AWF Poznań… Nazwisko poznamy dopiero podczas przekazania dzieła nowej właścicielce. Odbędzie się to 14 lutego br. w siedzibie UAM.Dzieło o wymiarach 155 x 90 cm autorzy wykonali za pomocą farb akrylowych. To luźna interpretacja na temat: „Barwy Nauki i Sztuki”, odnosząca się do głównej idei XXIV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, którego misją jest przybliżanie uczestnikom świata nauki i sztuki.

Przypomnijmy, twórcami są poznańscy rektorzy i prorektorzy: prof. Dariusz Wieliński – rektor AWF Poznań, prof. Tadeusz Wallas – prorektor ds. kadr i rozwoju Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, prof. Wojciech Hora – rektor Uniwersytetu Artystycznego, prof. Elżbieta Gołata – prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego, prof. Michał Nowicki – prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Medycznego, prof. Piotr Goliński – prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, oraz prof. Hanna Bogucka z poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu i dr Joanna Kiersztejn z Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Podczas jubileuszowego 30. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 136 mln zł. W niedzielę, 30 stycznia, 120 tysięcy wolontariuszy z ok. 1700 sztabów w 29 krajach kwestowało, by zebrać pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.