Pierwsze pytania zadane, informacje o Akademii zdobyte i kontakty ze starszymi kolegami nawiązane – w sobotę, 30 stycznia br., odbyły się Zimowe Drzwi Otwarte online, które umożliwiły kandydatom na studia poznanie naszej Akademii.

Kandydaci wykazali duże zainteresowanie głównie programami studiów na poszczególnych kierunkach. Pytali m.in. czy po ukończeniu kierunku Fizjoterapia można pracować z dziećmi z niepełnosprawnościami, czy studia w AWF Poznań można łączyć z treningami w klubie, a także czy grupy językowe dzielone są ze względu na poziom zaawansowania. Kandydatów interesowały także kwestie związane z procesem rekrutacji. Zadawane pytania dotyczyły m.in. limitów miejsc na poszczególnych kierunkach, przedmiotów maturalnych branych pod uwagę, matur dwujęzycznych, a także tego, jaki wynik na maturze może zagwarantować przyjęcie na Fizjoterapię. Zainteresowanie wzbudziły także dodatkowe aktywności podejmowane w trakcie studiów, m.in. wyjazdy zagraniczne oraz udział w turniejach sportowych dla studentów. Wszystkie wątpliwości rozwiewali nasi studenci – ambasadorzy kierunków oraz pracownicy Akademii podczas swoich wystąpień i na czacie.

Wydarzenie prowadził dr Krystian Wochna – prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu, budując przyjazną atmosferę. Prodziekan, a także niektórzy studenci łączyli się z kandydatami z terenu Uczelni, co umożliwiło częściowe „wirtualne” zwiedzenie Uczelni. Uczestnicy zobaczyli m.in. aulę, halę dydaktyczno-sportową, cześć budynku dydaktycznego, a także boisko, salę do nauki tańca przy Drodze Dębińskiej, salę ćwiczeniową przystosowaną do zajęć z fizjoterapii. Część poświęconą filii AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim poprowadził prodziekan ds. studenckich dr Piotr Wójciak.

Na koniec maturzyści wzięli udział w warsztacie „O moich wyborach” z uczelnianą doradczynią ds. karier.

Organizator Zimowych Drzwi Otwartych online – Dział Marketingu i Karier – dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg wydarzenia: prodziekanowi ds. studenckich dr Krystianowi Wochnie, prodziekanowi ds. studenckich drowi Piotrowi Wójciakowi, mgr Agnieszce Doberskiej, mgr Magdalenie Dankowskiej, Barbarze Felix; studentom: Pauli Bendowskiej, Paulinie Bielińskiej, Bartłomiejowi Stolarzowi, Aleksandrze Łabędzkiej, Wiktorii Nocnej, Jakubowi Wierszyłłowskiemu, Joannie Lech, Karolinie Włodarczyk, Idze Napieralskiej, Michalinie Rękoś, Oldze Michałkiewicz, Julii Jackowskiej, Andrzejowi Budzynowi, Darii Kotlarskiej oraz Katarzynie Mrzywce; a także wszystkim, których nie było widać na ekranach, a którzy w jakikolwiek sposób wsparli wydarzenie.

Na wiosnę zaplanowana jest kolejna odsłona Drzwi Otwartych. Już teraz Dział Marketingu i Karier zaprasza do kontaktu mailowego () Studentów i Wykładowców, którzy chcieliby wesprzeć to przedsięwzięcie, wziąć w nim udział, czy zasugerować punkt programu.