Absolwenci studiów licencjackich mogą jeszcze wziąć udział w naborze na studia II stopnia, na kierunki: Wychowanie fizyczne, Sport, Dietetyka, Turystyka i rekreacja, Neurobiologia oraz Taniec w kulturze fizycznej. Ten ostatni to nowość w tegorocznej ofercie edukacyjnej na studiach magisterskich! Nabór trwa do 15 września br.

Po jakich kierunkach studiów można aplikować? O przyjęcie na Wychowanie fizyczne mogą ubiegać się absolwenci tego kierunku, a także Sportu (jeśli posiadają uprawnienie pedagogiczne) oraz Pedagogiki ze specjalnością: Edukacja elementarna i wychowanie fizyczne. Jest to jedyny kierunek studiów II stopnia prowadzony także w trybie niestacjonarnym. Na Sport, Turystykę i rekreację oraz Neurobiologię* mogą rekrutować się kandydaci z dyplomem licencjata dowolnych studiów. Dietetykę w naszej Akademii mogą kontynuować licencjaci dietetyki. Tegoroczna nowość, czyli Taniec w kulturze fizycznej, ze specjalnością: Specjalista Body&Mind – skierowana jest do absolwentów kierunków: Taniec w kulturze fizycznej, Wychowanie fizyczne, Sport, Turystyka i rekreacja oraz kierunków pokrewnych, także skończonych w innych uczelniach.

Wyspecjalizuj się już na studiach!

Przypominamy, że na 5 kierunkach studiów magisterskich dostępnych jest 11 specjalności:
• Wychowanie fizyczne – specjalności: Promocja zdrowia, Wychowanie fizyczne w służbach mundurowych,
• Sport – specjalności: Organizacja i zarządzanie sportem, Trener osobisty, Trener przygotowania motorycznego,
• Turystyka i rekreacja – nowe specjalności: Foodways w turystyce, Zarządzanie i coaching w turystyce i rekreacji, Zarządzanie sportem w regionie turystycznym, a także Event Manager
• Dietetyka – specjalność: Profilaktyka żywieniowa w aktywności fizycznej,
• Taniec w kulturze fizycznej – specjalność: Specjalista Body & Mind

Ta ostatnia tj. Specjalista Body & Mind to zupełna nowość, nie tylko w uczelni, ale na rynku! Po wiedzę, która zwiększy kompetencje na rynku pracy lub nawet zapewni przekwalifikowanie, zapraszamy wprawdzie głównie osoby, które ukończyły licencjat z Tańca, pracują w teatrach, czy jako instruktorzy tańca. Studia jednak skierowane są także do absolwentów takich kierunków, jak Turystyka i rekreacja, Wychowanie fizyczne, Sport oraz pokrewnych i mają dać absolwentom szereg dodatkowych kompetencji do pracy z drugim człowiekiem.

Studia zgłębiają zagadnienia z zakresu nauk o kulturze fizycznej, nauk o zdrowiu, psychologii, tańca i technik rozwijających świadomość ciała. Ich praktyczny wymiar pozwoli na zdobycie umiejętności umożliwiających rozpoznanie i rozwiązywanie psychomotorycznych problemów człowieka w okresie całego dorosłego życia. Nowa oferta została przygotowana przez specjalistów – tancerzy, choreografów oraz wieloletnich wykładowców AWF Poznań – zgodnie z aktualnymi trendami edukacyjnymi oraz w oparciu o zmieniające się potrzeby pracodawców.

Kroki rekrutacji

Zainteresowani studiami magisterskimi mają czas do 15 września br. na rejestrację elektroniczną, uiszczenie opłaty rekrutacyjnej oraz dołączenie zaświadczenia o średniej ocen ze studiów I stopnia w systemie IRK.

Przypominamy, że trwa także rekrutacja na studia magisterskie w Filii AWF Poznań w Gorzowie Wlkp. Nabór na Wychowanie fizyczne zakończy się tam 17 września br. Więcej informacji: link

Szczegółowe zasady rekrutacji: link
Zachęcamy do dołączenia do grupy na portalu Facebook „Rekrutacja AWF Poznań”: link

*Nabór na międzywydziałowy kierunek Neurobiologia prowadzony jest przez UAM Poznań (link)