W poniedziałek, tj. 31 sierpnia 2020r. odbyło się ostatnie w kadencji 2016-2020 posiedzenie Senatu AWF Poznań. Jedynym punktem posiedzenia było podsumowanie minionej kadencji oraz przyjęcie sprawozdania rektora za ostatnie 4 lata działalności Uczelni. Tego wymagają bowiem zapisy Statutu Akademii oraz akademicka tradycja. Rektor uznał, że niezależnie od przesłanych Senatorom materiałów sprawozdawczych, właściwym będzie spotkanie z wykorzystaniem środków komunikacji zdalnej, podczas którego odpowie bezpośrednio na pytania Senatorów.

Posiedzenie, zgodnie z wymogami Statutu, poprowadził Senator Senior – Prorektor ds. Studiów prof. Andrzej Wieczorek, który wraz z zakończeniem posiedzenia Senatu zakończył też swoją pracę na stanowisku Prorektora. Pełnił tę funkcję przez dwie ostatnie kadencje.

Prace na stanowisku Dziekana zakończyli też prof. dr hab. Maciej Pawlak – Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, oraz dr hab. Leszek Zguczyński – Dziekan Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp. Wszystkim ustępującym przedstawicielom władz Uczelni Rektor podziękował za dotychczasową owocną współpracę.