1 marca o godz. 19.00 odbędzie się webinar o roli periodyzacji treningu w golfie. Wykład online wraz z dyskusją Q&A skierowany jest do rodziców, trenerów, zawodników i menedżerów klubów. Organizatorem spotkania są: Polski Związek Golfa, Zakład Teorii Sportu AWF w Poznaniu oraz Polskie Stowarzyszenie Naukowe Animacji Rekreacji i Turystyki. Transmisja będzie dostępna na oficjalnej stronie FB Polskiego Związku Golfa oraz poprzez platformę Zoom PZG.

Spotkanie rozpocznie się od wstępu mistrza olimpijskiego w żeglarstwie, zapalonego golfisty Mateusza Kusznierewicza, twórcy Akademii Mistrzów Świata, w której wraz z innymi wybitnymi sportowcami i specjalistami z branży dzielą się wiedzą i obserwacjami. Kusznierewicz opowie o swoich doświadczeniach w planowaniu szkolenia sportowego oraz podejścia do planowania obciążeń startowych i treningowych. Ważne miejsce w planowaniu zajmuje nie tylko wysiłek a jego „oponent” – wypoczynek wpływający na jakość regeneracji i efekt końcowy – dobrą kondycję.

Dalsza część to wykłady edukacyjne z udziałem pracowników naukowych AWF.

Kierownik Zakładu Teorii Sportu AWF Poznań prof. AWF dr hab. Jan M. Konarski zapozna uczestników z prawidłową wybranymi elementami struktury treningu sportowego, ze szczególnym zaznaczeniem etapizacji. Natomiast dr Jarosław Janowski, trener wioślarstwa i olimpijczyk z Barcelony, rozwinie zagadnienie czasowej części struktury treningu, i opowie o znaczeniu mikro-, mezo- i makrocyklu w długofalowym planowaniu szkolenia sportowego. Należy pamiętać, że kluczem do trafnego projektowania obciążeń treningowych i startowych jest biegła znajomość stosowanych metod treningowych przekładających się na proces adaptacji oraz wykorzystanie zjawiska superkompensacji.

Spotkanie będzie moderował trener kadry narodowej w golfie Tomasz Wiśniewski, tak by podkreślać, jak teorię sportu przekuć w planowanie treningu młodego golfisty.

Webinar: „Periodyzacja treningu – wybrane zagadnienia”

Środa, 1.03.2023, godzina 19.00

Platforma: Zoom lub Facebook

Chętnych zapraszamy do wysłuchania transmisji, a osoby chcące brać udział bezpośrednio w dyskusji prosimy o kontakt Bartłomiej Chełmecki b.chelmecki@polski.golf