Kto może skorzystać z rehabilitacji przy pomocy egzoszkieletu? Czy istnieją przeciwwskazania? Jak wpływa na organizm pionizacja z użyciem bionicznego szkieletu? O możliwościach nowoczesnej technologii oraz o swoich doświadczeniach w pracy z pacjentami opowiedziały w piątek prelegentki z Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Pokaz w auli Akademii zorganizowała i poprowadziła dr Wiktoria Pawelec z Zakładu Biomechaniki AWF Poznań. Naszymi gośćmi były panie mgr Anna Krzyżańska oraz mgr Katarzyna Wacławiak z Pracowni Rehabilitacji Biometrycznej UMP. W prezentacji brał także udział pacjent, pan Krzysztof, który na co dzień korzysta z egzoszkieletu w rehabilitacji.
Podczas spotkania padło sporo pytań od studentów fizjoterapii, których zainteresowało m.in., ile czasu potrzeba, aby pacjent przyzwyczaił się do egzoszkieletu, postawił pierwsze kroki? Czy istnieje technologia chodzenia bokiem lub tyłem? W ramach prezentacji jeden ze studentów osobiście przetestował działanie urządzenia.
Zapis transmisji można obejrzeć na stronie [link].
Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Kliniką Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i firmą Technomex.