6 grudnia br. w Uczelni odbyła się II Debata Pracowników Katedry Turystyki i Rekreacji oraz studentów kierunku TiR pt. „Porozmawiajmy o Turystyce i Rekreacji”. Tym razem przyjęła formę dyskusji stymulowaną quizem, do którego pytania przygotowali pracownicy Katedry oraz studenci – członkowie kół naukowych. W wydarzeniu wzięli udział studenci z wszystkich roczników kierunku Turystyka i Rekreacja, łącznie na auli zasiadło ponad 160 osób.

Studenci na zadawane pytania odpowiadali za pomocą aplikacji telefonicznej Slido, natomiast na żywo z pytaniami zmagały się z nimi dwie loże eksperckie, złożone z przedstawicieli studentów, przedstawicieli Katedry oraz grupy wykładowców języków obcych.

Debata okazała się być świetną płaszczyzną do twórczej wymiany myśli i wspólnej refleksji nad turystyką i rekreacją. Studenci chętnie wyrażali swoje poglądy m.in. o tym, czy celebryci pomagają promować turystykę i budować wizerunek miejsc, czy turystyka inspirowana filmem lub powieścią ingeruje negatywnie w życie mieszkańców, czy bicie rekordów w turystyce ma sens, czy da się ochronić przyrodę przed turystami? Ponadto dyskutowano także o naukowych sposobach na sesję egzaminacyjną i otwieraniu się na nowe wyzwania w podróży.

Udział w quizie został nagrodzony – najlepsi studenci otrzymali gadżety przygotowane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną oraz książki prof. M. Bronikowskiej. Wszyscy zgodnie przyznali, że chętnie spotkają się ponownie na kolejnej debacie.