W dniach 24-01.07.24 r. na Politechnice Poznańskiej w Hali Sportowej im. Wojciecha Weissa na Piotrowie (ul. Piotrowo 4) odbędą się światowe  mistrzostwa – Poznan 2024 World Boccia Challenger.

Boccia to niszowa dyscyplina paraolimpijska, która przypomina grę w bule. Piłeczki i akcesoria pozwalają na grę osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Będzie też startować Reprezentacja Polski, której planujemy przygotować najlepszy doping!

Zapraszamy do dołączenia, można przynieść ciche akcesoria kibicowskie (np. koszulki, flagi), które zostały po EURO 2024. Ze względu ze względu na koncentrację i precyzję, jakie są niezbędne do gry, należy zachować ciszę podczas zawodów. Głośne kibicowanie może zakłócać grę i przeszkadzać zawodnikom.

Sama obecność kibiców i ciche wsparcie będą niezwykle cenne i motywujące!

Jeśli terminy rozgrywek Biało-Czerwonych nie będą pasowały, warto przyjść na rywalizację reprezentantów pozostałych krajów i zobaczyć jak odpowiednia taktyka i precyzja prowadzi do sukcesu.

Dla większości reprezentacji w tym i Reprezentacji Polski zawody te się kolejnym etapem przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich Paryż 2024.

Zapraszamy też na Ceremonię otwarcia 25 czerwca o godzinie 14:00

Dokładna rozpiska rozgrywek pojawi się niebawem na stronie:

Zachęcamy do przybycia i wspólnego przeżywania sportowych emocji w wyjątkowej atmosferze bocci.