Mgr Jacek Schroeder i mgr Bartosz Górecki z Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań poprowadzili dziś warsztaty skierowane do studentów Fizjoterapii oraz Wychowania Fizycznego o specjalizacji trenerskiej. Spotkanie podzielone było na część teoretyczną i praktyczną.

Absolwenci AWF skupili się na tematyce związanej z profilaktyką i prewencją urazów u młodych zawodników (U7 – U14) w Akademii Lecha Poznań. Zaprezentowano programy: stretchingu i rollingu, propriocepcji i równowagi, mobilności tułowia i bioder oraz rozgrzewkę wg protokołu RAMP.

Mgr Jacek Schroeder jest fizjoterapeutą sportowym z doświadczeniem praktycznym zdobytym na wszystkich poziomach szkolenia piłkarzy (również przy zespołach seniorskich Amica Wronki, czy Lech Poznań) oraz pełnił opiekę nad kadrą narodową w skokach do wody. Mgr Bartosz Górecki to również doświadczony fizjoterapeuta, który przez wiele lat sprawował opiekę nad zawodnikami młodzieżowych kadr WZPN-u.

– Myślę, że jest ogromne zapotrzebowanie studentów różnych kierunków studiów na tego typu inicjatywy. Nie ma nic cenniejszego niż synergia teorii opartej o najnowsze badania naukowe i rozwiązań praktycznych stosowanych w szkoleniu na najwyższym poziomie. Tego typu warsztaty szkoleniowe będą systematycznie kontynuowane przez Zakład Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych – podkreśla dr Robert Śliwowski, organizator wydarzenia, kierownik Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych.