Przez ostatnie dwa dni w hali sportowo-dydaktycznej naszej Akademii odbywały się zajęcia dla pracowników i studentów, w ramach wydarzenia „Body&Mind – Dni z Pilatesem na AWF Poznań”. Myślą przewodnią czwartkowego i piątkowego wydarzenia była prezentacja metody pilates, jako nurtu ćwiczeń fizycznych w koncepcji „Body&Mind”, jednej z form kształcenia na studiach drugiego stopnia kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej, specjalista Body&Mind, w naszej Uczelni.
Program zawierał bogatą propozycję praktycznych sesji pilatesowych ze specjalistycznym sprzętem. Jedna z nich odbywała się na reformerze, czyli maszynie przypominającej łóżko.
– Reformer to urządzenie do treningu funkcjonalnego i jego istota opiera się zarówno na konstrukcji wózka, jak i na sprężynach, które stanowią de facto połowę całej maszyny. (…) Ćwiczenia zazwyczaj odbywają się w pozycji leżącej. Pierwsze ćwiczenia są proste, bezpieczne, bezproblemowe, bezbolesne. Terapeuci pracują nad ułożeniem miednicy i angażowaniu konkretnych mięśni – wyjaśnia Waldemar Cieślak z Balanced Body.

Z myślą o samopoczuciu wszystkich pracujących przy biurkach, jedna z porannych sesji dedykowana była potrzebom kręgosłupa poddawanego nadmiernym obciążeniom w takim trybie pracy.

Zajęcia poprowadzili specjaliści z Zakładu Tańca AWF Poznań ze wsparciem studentów tego kierunku. Za udostępnienie sprzętu specjalistycznego dziękujemy Balanced Body i Osteopatia i Fizjoterapia Marszałek.