Do kapituły programu ARIADNA, oferującego najnowsze rozwiązania w statystycznej analizie danych pozyskanych w procesie badawczym, na 3-letnią kadencję powołany został prof. dr hab. Tomasz Tasiemski, Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej AWF Poznań. Oficjalne ukonstytuowanie się kapituły w nowym składzie nastąpi w ramach konferencji naukowej „Analityczne Wyzwania” 9 grudnia br. w Krakowie.

Kapitułę tworzą przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych, najlepszych polskich uczelni. Wraz z prof. Tasiemskim zasiadają w niej naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu SWPS, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Do zadań kapituły należy propagowanie idei wykorzystania analizy danych i statystyki w obszarze dydaktycznym i badań naukowych przez jednostki akademickie w Polsce.

Gratulujemy!