O projektowaniu dla branży sportowej, turystycznej, dla sportowców, wyborze materiałów przy tworzeniu odzieży outdoorowej i sportowej opowie podczas wykładu otwartego Dorota Kabała, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Instytutu Zaawansowanej Architektury Katalonii w Barcelonie. Spotkanie zatytułowane „Ekologia, sport a design odzieży i sprzętu sportowego”, skierowane jest do pracowników i studentów AWF, odbędzie się 20 kwietnia br. o g. 17.30 w sali 025/026. W swojej twórczości designerka stawia na projektowanie zrównoważone – oznacza to projektowanie ekologiczne, nie niszczące środowiska, biorące odpowiedzialność za przyszłe pokolenia.Dorota Kabała od 2011 r. jest wykładowczynią School of Form Uniwersytetu SWPS. Specjalizuje się w projektowaniu dla branży sportowej i turystycznej. Prowadzi studio We Design For Physical Culture. W 2021 roku Dorota Kabała została laureatką Dorocznej Nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dla wybitnych postaci polskiej kultury w uznaniu za wkład w rozwój polskiego designu.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. jak została zaprojektowana kamizelka lawinowa AEROSIZE, dlaczego potrzebne są ochraniacze do wspinaczki na palmy oraz czy naturalne materiały sprawdzają się w odzieży sportowej i outdoorowej.

Organizatorem jest Zakład Turystyki Sportowej oraz Studenckie Koło Naukowe Turystyki Sportowej.