W dniach 1-3 czerwca br. trwa IV Ogólnopolska Konferencja Prodziekanów w Toruniu, podczas której poruszane są najważniejsze kwestie związane z pomocą materialną i wsparciem studentów z Ukrainy oraz pracą dziekanatów. Prezentowane jest też najnowsze orzecznictwo sądowe w sprawach studenckich. Do Rady Programowej, jako jedyny przedstawiciel AWF-ów, powołany został Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu naszej Akademii – dr Krystian Wochna.
Formuła spotkań ma charakter naukowo-szkoleniowy oraz doradczy i jest organizowana przez Instytut Prawa Szkolnictwa Wyższego i Nauki. Konferencja skupia Prodziekanów reprezentujących min. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Morski w Gdyni, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Akademie Muzyczną w Krakowie oraz wiele innych.