Mieszkańcy Poznania i Wielkopolski po raz kolejny będą mogli obejrzeć występy taneczne w ramach Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE „19 i ¾”, organizowanego przez Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF. W tym roku odbędą się dwa wydarzenia – w sobotę, 4 września, w Parku Wilsona w Poznaniu oraz w niedzielę, 5 września, przy Pływalni w Swarzędzu. Koncerty rozpoczną się o godz. 18.

– Rok 2020 miał być rokiem wyjątkowym dla Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE. Miała być to jubileuszowa – 20. edycja. Chcielibyśmy, aby to wydarzenie było wyjątkowe, jednak pandemia wciąż nie odpuszcza, dlatego huczne obchody jubileuszowe zostały przeniesione na lepsze czasy – tłumaczy intrygującą nazwę festiwalu jego rzeczniczka prasowa Zuzanna Kowalewska.

W wydarzeniu wezmą udział organizatorzy festiwalu – Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF, a także Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Żywiecka”, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki”, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „Mali Poligrodzianie” oraz Wielkopolski Klub Tańców Polskich. Na scenie zaprezentują się także tancerki – Marta Szostecka i Nicole Hoff, które przedstawią odmienne od folklorystycznego oblicze tańca. Podczas wydarzenia nie zabraknie również warsztatów dla publiczności.

Koncerty będą także okazją do wspólnego wykonania Poloneza w ramach akcji „Polonez Łączy”, związanej z wpisaniem tego narodowego tańca na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.

Współorganizatorami koncertów są: Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Urząd Miasta i Gminy Swarzędz, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe.

Organizator uprzejmie prosi uczestników o zachowanie wszelkiej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z trwającą pandemią COVID-19.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE „19 i ¾” na Facebooku: link