Dokładnie rok temu gościliśmy blisko 800 absolwentów i dawnych pracowników Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Zjazd Absolwentów z okazji 100-lecia AWF był wyjątkowym wydarzeniem w dziejach Uczelni, dlatego cieszymy się, że przypadł jeszcze w czasie bez pandemii i obostrzeń. Zachęcamy do wspomnień. Przypominamy film i zdjęcia z tego wydarzenia.

Rok temu – 21 września – spotkali się po latach koledzy z młodości, absolwenci, pracownicy. Tak jak dziś, pogoda była słoneczna i nic nie zakłócało wzajemnych powitań i atmosfery wspomnień. Wiele osób powróciło na chwilę w mury uczelni.

Podczas powitania Rektor Akademii, prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński mówił: „To Wasza Uczelnia. Jesteście tu zawsze mile widziani”. Wystawy, film o stu latach Akademii, a przede wszystkim artystyczne spotkanie międzypokoleniowe przywoływały wspomnienia. Część główną, uświetnił program artystyczny, w choreografii wieloletniej kierownik Zakładu Ćwiczeń Muzyczno-Ruchowych w latach 1974-2006 dr Olgi Kuźmińskiej, która pięknie połączyła pokolenia, zapraszając do współpracy absolwentów z różnych lat i obecnych studentów.

Niespodzianką i gwoździem programu był występ wybitnego artysty kabaretowego – Zenona Laskowika, który jest absolwentem naszej Uczelni (Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Poznaniu).

Tego dnia wszystkie drzwi na terenie Kampusu Uczelni były otwarte dla przybyłych. Odbyły się m.in. spotkania zorganizowane przez zakłady naukowe. Na ekranach w salach można było oglądać zdjęcia i filmy z minionych lat nauki na wydziałach. Najcieplej wspominano letnie i zimowe obozy sportowe w Chycinie i w górach.

Tego dnia władze Uczelni odsłoniły także tablicę upamiętniającą dra Karola Hoffmann i w tym dniu boisko AWF Poznań zyskało jego imię.

Wieczorem z kolei 500 osób bawiło się na Balu 100-lecia AWF w hotelu Novotel.

To był piękny dzień – pełen wzruszeń i wspomnień…

Dziękujemy Wszystkim za to spotkanie.

Fot.: Grzegorz Czajka, Paula Bendowska