Po raz 3. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej organizuje plebiscyt, w którym przyznawane są nagrody sportowcom w czterech kategoriach: Zawodniczka 2021 roku, Zawodnik 2021 roku, Trener-wychowawca 2021 i Trener 2021. Wśród nominowanych zawodników są studenci i absolwenci naszej uczelni.W kategorii na najlepszego zawodnika nominowany został student II roku Wychowania Fizycznego Radosław Jasiński, reprezentujący klub Kotwica Kórnik. Student AWF realizuje się też jako trener dzieci i młodzieży.

W tej samej kategorii nominowani zostali też absolwenci naszej Akademii – Łukasz Błaszczyk, dla którego rok 2021 to „druga młodość” doświadczonego bramkarza i Mateusz Adamski, kapitan Obry 1912 Kościan. Można głosować:

[Radosław Jasiński]
[Łukasz Błaszczyk]
[Mateusz Adamski]

Z kolei nasza absolwentka Anna Gawrońska, grająca w klubie KKPK Medyk Polomarket Konin została zgłoszona do nagrody „Zawodniczka 2021 roku”. Przed rokiem nominowana w kategorii trenera. Najskuteczniejsza zawodniczka Medyka Konin imponuje szybkością.

[Anna Gawrońska]

Głosowanie rozpoczęło się w połowie stycznia i w zależności od kategorii potrwa do:

28 stycznia (Zawodnik 2021 roku)

29 stycznia (Zawodniczka 2021 roku)

30 stycznia (Trener 2021 roku)

31 stycznia (Trener-wychowawca 2021)

Wyniki przedstawione zostaną podczas Balu Sportowca, który w związku z pandemią, przeniesiony został na 29 kwietnia. Jak wskazuje rzecznik Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej – Bartosz Aleksandrowicz – w każdej z kategorii wytypowanych było od 15 do 20 osób z naszego regionu. Z nich wybrano po 5 kandydatów do każdej nagrody.