Na ringu w norweskim Bergen Jakub Pokusa, student II roku drugiego stopnia na kierunku Sport w naszej Akademii znokautował w 10. rundzie reprezentanta gospodarzy – 30-letniego Raymonda Gaasande Straume.Jakub Pokusa, reprezentujący klub KKS Sporty Walki Poznań, wychowanek KSW Szczecinek zdobył pas Zawodowego Mistrza Świata (WAKO Pro) w kickboxingu, w formule Full-Contact, w kategorii wagowej do 75 kg.

– Wydaje mi się, że sobotnią walkę mogę sklasyfikować jako najcięższą w dotychczasowej karierze. I nie z racji przeciwnika, chociaż Raymond dość wysoko postawił poprzeczkę, ale z powodu liczby rund, jaką przyszło nam stoczyć na fajnym poziomie – mówi nasz student.

Poza medalami MŚ i ME, Jakub ma na koncie także 12 tytułów Mistrza Polski oraz 5 zwycięstw w Pucharze Świata. W tym roku planuje wystąpić podczas Mistrzostw Europy w Turcji.