19 października br. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego wręczono uroczyście stypendia sportowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Wśród nagrodzonych sportowców z regionu znalazło się wielu związanych z naszą Uczelnią.

Stypendia sportowe przyznawane są za wybitne osiągnięcia promujące wielkopolski sport, a ich zadaniem jest wsparcie młodych sportowców chcących rozwijać swoją karierę. W tym roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego docenił 97 osób, medalistów i uczestników mistrzostw świata i Europy oraz zawodników, którzy wywalczyli już kwalifikacje olimpijskie.

Nagrodzeni studenci związani z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Specjalne stypendium olimpijskie otrzymała kajakarka Karolina Naja z filii AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim.

AZS AWF Poznań

Kajakarstwo: Jakub Stepun, Zuzanna Gościniak, Aleksander Worobkiewicz-Kaczmarek;
Kajakarstwo/kanadyjki: Katarzyna Szperkiewcz, Angelika Justyna Dorozińska, Patrycja Szymańska, Patrycja Madelska, Krystian Hołdak, Gracja Michalak, Piotr Kujawa, Kacper Grzelski;
Kajakarstwo/ maraton kajakowy: Igor Wyszkowski;
Taekwondo olimpijskie: Dagmara Haremza, Anita Kamińska, Kacper Krajewski;
Szermierka/floret – Antonina Lachman, Aleksandra Wieczorem, Maciej Bem;
Hokej na trawie: Filip Adrian.

AZS Poznań

Łucznictwo: Maksymilian Osuch;
Lekka atletyka/ skok w dal: Roksana Jędraszak

Klub Wioślarski 1904 Poznań

Wioślarstwo: Jakub Woźniak

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za ich sportowe zmagania.