Puchar Polski AZS

Podczas zawodów rozgrywanych w dniach 14-15 czerwca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej rozegrany został Puchar Polski AZS w podnoszeniu ciężarów. Naszą Uczelnię reprezentowało łącznie siódemka studentek i studentów, których opiekunem jest mgr Bartosz Malak z Zakładu Neurobiologii.

– Kornelia Stankiewicz (III rok, Sport) – niesklasyfikowana, kat. 81 kg,
– Filip Potrawiak (III rok, Sport) – 9. miejsce, 195 kg, kat. 89 kg.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek

Z kolei w Ciechanowie rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, które odbyły się w dniach 27-30 czerwca. Udział w zawodach wzięli studenci i pracownicy AWF Poznań. Wśród zawodniczek najlepiej poradziły sobie nasze studentki. Zuzanna Połka (II rok, Sport) wywalczyła brązowy medal w kat. 59 kg z wynikiem 179 kg, a jej siostra Maria (II rok, Sport) srebrny medal w kat. 64 kg z wynikiem 189 kg. Patrycja Górna (I rok, Sport) zajęła 6. miejsce w kat. 55 kg z wynikiem 134 kg. Wśród seniorów w kat. 102 kg 5. miejsce zajął mgr Bartosz Malak z Zakładu Neurobiologii, który jednocześnie jest trenerem w klubie LKS Budowlani-Kucera Nowy Tomyśl.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom związanym z naszą Uczelnią!