Członkowie SKN Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań i studenci kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej biorą udział w ogólnopolskiej akcji „tańczMY” organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie z okazji przypadającego dziś, 29 kwietnia, Międzynarodowego Dnia Tańca. Studenci przygotowali artystyczną akcję filmową w sieci pt. „L*I*M*I*T*L*E*S*S”.

Projekt naszych studentów jest jednym z 54 wydarzeń w ramach drugiej edycji akcji „tańczMY”. Nagranie koordynowały członkinie SKN Pracownia Nauk o Tańcu Aleksandra Nowicka i Julia Antkowiak. W filmie zatańczyło 32 studentów kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej.

– Dla nas, studentów kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Tańca. Dlatego postanowiliśmy zjednoczyć się w tych trudnych czasach i zatańczyć wspólnie w naszych kuchniach, salonach, ogrodach. Tańca nie da się zmierzyć, określić, zamknąć, nasza pasja silniejsza jest od wszelkich zakazów i wychodzi poza cztery ściany. To też ma przekazać projekt „L*I*M*I*T*L*E*S*S” – bezgraniczną wolność i nieszkodliwą, a piękną zarazę jaką jest wyrażanie siebie przez ruch – opisują projekt jego twórczynie.

Premiera filmu w mediach społecznościowych zaplanowana jest na dziś, na godz. 20.

W ramach akcji „tańczMY” organizowane są takie wydarzenia jak m.in. Międzynarodowy Dzień Tańca w Teatrze Wielkim w Poznaniu, „Narodowe Tańczenie” Polskiego Teatru Tańca, czy cykliczne zajęcia z improwizacji tanecznej online: ,,Alchemia Ruchu”.

Film naszych studentów bierze także udział w konkursie „#tanczMY” Instytutu Muzyki i Tańca. Jednym z aspektów branych pod uwagę przy ocenie pracy przez komisję konkursową jest liczba polubień filmu na profilu uczestnika konkursu na portalu Instagram [link]. Wyniki poznamy 4 maja br.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Pracownicy Zakładu Tańca i Studenci kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej składają serdeczne życzenia wszystkim Miłośnikom tej pięknej sztuki!

Zapowiedź filmu dostępna jest na stronie: link.
Premiera filmu odbędzie się o godz. 20 na profilu SKN Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań: link.