Najbliższe dni w naszej Uczelni stać będą pod znakiem tańca, 29 kwietnia przypada bowiem Międzynarodowy Dzień Tańca. Po raz pierwszy Polska, reprezentowana przez AWF Poznań, znajdzie się wśród ponad 100 państw z całego świata, które biorą udział w Światowym Tygodniu Kreatywności i Innowacji. Odbędą się warsztaty z kreatywnego wykorzystania tańca i ruchu wraz z recytacją poezji ukraińskiej i prezentacją wywiadów z Ukraińcami, webinar prezentujący artykuły naukowe o tańcu. AWF Poznań organizuje też wielką akcję wspólnego tańczenia poloneza, co jest częścią działań mających na celu wpisanie poloneza na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości przez UNESCO. Do wspólnego tańczenia zapraszamy wszystkich chętnych 28 kwietnia o g. 14 na teren naszego kampusu. Jeśli ktoś ma obawy, czy pamięta krok tego najstarszego tańca narodowego, może wziąć udział w warsztatach, które odbędą się dzień wcześniej. Poniżej prezentujemy też krótki film instruktażowy.

World Creativity&Innovation Week
 21-22 kwietnia 2022 r.
Światowy Tydzień Kreatywności i Innowacji poświęcony jest celebrowaniu wszelkich form kreatywności. Po raz pierwszy Polska weźmie udział w tym międzynarodowym wydarzeniu, reprezentowana przez SKN Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań i znajdzie się wśród ponad 100 państw z całego świata. W ramach wydarzenia w piątek, 22 kwietnia br. w g. 17-18.30 odbędzie się warsztat taneczno-ruchowy online „Creative movement: open minds & open bodies”, prowadzony w języku angielskim przez studentki kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej Karolinę Wensierską, Jagienkę Paluszkiewicz i Aleksandrę Rzeszewską.
Członkinie SKN zainspirują się otoczeniem, bliskością drugiego człowieka i aktywnościami życia codziennego. Celem warsztatu jest stworzenie możliwości szukania kreatywnych i niestandardowych rozwiązań ruchowych oraz aktywizacja psychoruchowa.

Link do wydarzenia na Facebooku: [link]
22 kwietnia 2022 r., g. 17-18.30
Link do warsztatów ZOOM: https://us02web.zoom.us/j/83432219812
Identyfikator spotkania: 834 3221 9812
Kod dostępu: dance
Dzień wcześniej, 21 kwietnia w Światowym Dniu Kreatywności i Innowacji, odbędą się warsztaty z ruchu kreatywnego dla sześciu grup dzieci w Przedszkolu nr 193 w Poznaniu, by podnieść świadomość roli kreatywności i innowacji we wszystkich aspektach rozwoju człowieka. Poprowadzą je członkinie SKN Jagienka Paluszkiewicz i Aleksandra Rzeszewska.
Więcej informacji o Światowym Tygodni Kreatywności i Innowacji: [link]

Webinar „Studiujemy TANIEC” 22 kwietnia 2022 r.
„Elementy tańca terapeutycznego w codziennej aktywności fizycznej” oraz „Fighting monkey, jako trening wspomagający tancerza współczesnego” – to tematy dwóch artykułów zespołu naukowego SKN Pracowni Nauk o Tańcu, które zaprezentują studentki kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej, członkinie SKN, podczas webinaru, który odbędzie się w najbliższy piątek, 22 kwietnia na Zoomie, w g. 10-12.
„Elementy tańca terapeutycznego w codziennej aktywności fizycznej” – Olga Piechocka, Karolina Wensierska
„Fighting monkey, jako trening wspomagający tancerza współczesnego” – Wiktoria Sobota, Alicja Weisskopf
Link do wydarzenia na Facebooku: [link]
Link do webinaru Zoom: https://us02web.zoom.us/j/85369004288
Identyfikator spotkania: 853 6900 4288
Kod dostępu: taniec

Polonez łączy z AWF Poznań – 28 kwietnia 2022 r.
AWF Poznań włącza się w działania mające na celu wpisanie poloneza na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości przez UNESCO. W ramach Międzynarodowego Dnia Tańca na terenie naszego Kampusu zostanie zatańczony polonez, a poprowadzą w nim przedstawiciele Zakładu Tańca AWF oraz Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF w Poznaniu. Do akcji promującej ten najstarszy taniec narodowy zapraszamy wszystkich chętnych, w tym studentów i pracowników AWF, ale także zachęcamy do dołączenia osoby z Ukrainy. Dla nich wcześniej 20 kwietnia w g.10-11i 21kwietnia g. 16-17odbędą się warsztaty, podczas których będzie można nauczyć się podstawowych kroków poloneza (w drugim dniu udział wziąć mogą nie tylko osoby z Ukrainy, a wszyscy zainteresowani). Zajęcia poprowadzi student II roku kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej oraz tancerz Ludowego Zespołu Artystycznego „Kasztelanka” – Kamil Podgórski. Tłumaczem będzie studentka Wika Ozimkowska. W maju Wiktoria poprowadzi też dla osób chętnych warsztaty z tańca ukraińskiego (termin i wydarzenie wkrótce).
Warsztaty dla osób z Ukrainy:
Link do zapisów na warsztaty:[link]

Pracownicy i studenci AWF będą także mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe kroki poloneza w środę, 27 kwietnia, w g. 15.30-16 – wtedy Kamil Podgórski zaprasza wszystkich przed Budynek Dydaktyczny na terenie kampusu przy ul. Królowej Jadwigi 27/39.
Próba generalna: 27 kwietnia 2022 r., g. 17.30
Wielkie tańczenie poloneza: 28 kwietnia 2022 r., g. 14.00

Dla wszystkich, którzy chcą sobie przypomnieć krok, kierownik i tancerze ZTL „Poznań” AWF przygotowali film instruktażowy poloneza nagrany przez Zespół Tańca Ludowego „POZNAŃ” AWF:

tańczMY 29 kwietnia 2022 r.
Członkowie SKN Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań włączają się w ogólnopolską akcję „tańczMY”, organizowaną po raz czwarty przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie z okazji przypadającego 29 kwietnia, Międzynarodowego Dnia Tańca. W tegorocznej edycji środowisko tańca będzie solidaryzować się z narodem ukraińskim. Zaplanowano na ten dzień w AWF recytację poezji ukraińskiej oraz prezentację wywiadów z Ukraińcami. Opowiedzą w nich o swoich marzeniach.