Przedstawicielki sekcji Taekwondo Olimpijskiego AZS AWF Poznań, wywalczyły medale w tegorocznym Pucharze Świata w belgijskim Lommel. Dagmara Haremza – studentka I roku kierunku Sport w naszej Uczelni wywalczyła w Pucharze brązowy medal w seniorskiej kategorii wiekowej podczas zawodów. W kategorii junior srebro zanotowała Anita Kamińska, która po wygranych czterech pojedynkach dopiero w finale swojej kategorii nieznacznie uległa reprezentantce Holandii. W kategorii kadetów z brązem zakończyła zmagania Oliwia Łozowska.Dagmara Haremza pokonała reprezentantkę Stanów Zjednoczonych oraz Turcji, po zaciętym i wyrównanym pojedynku minimalnie uznała wyższość Francuzki.
– Niezwykle cieszy postęp, jaki notuje nasza podopieczna z zawodów na zawody, konkurując ze ścisłą czołówką swojej kategorii na świecie i zaznaczając w niej swoją obecność – komentują przedstawiciele AZS AWF Poznań – sekcja Taekwondo Olimpijskiego.

– Od samego początku próbowałam wyjść do walk skoncentrowana, ponieważ na zawodach była ścisła czołówka rankingu światowego. Najważniejsza dla mnie była realizacja zadań, które z trenerem ustaliliśmy, i żeby na każdej walce dawać z siebie wszystko. Doprowadziło mnie to do ćwierćfinału, w którym przegrałam z reprezentantką Francji. Wracam do domu zmobilizowana do treningów i mam nadzieje, że następnym razem pójdzie mi jeszcze lepiej – mówi sama zawodniczka.

W sumie sekcja wywalczyła 3 medale.
– To fantastyczne osiągnięcie, zważywszy na udział przeszło 1500 zawodników z całego świata – uważa trener AZS AWF Poznań – sekcja Taekwondo Olimpijskiego Łukasz Scheffler.

W kategorii kadetów, czyli najmłodszej kategorii wiekowej na turnieju, zmagania z brązem zakończyła Oliwia Łozowska, dla której były to pierwsze zawody tej rangi, a walka o wejście do finału z reprezentantką Grecji rozstrzygnęła się dopiero po wskazaniu sędziowskim ze względu na remis.

W kategoriach junior i kadet trzech zawodników znalazło się tuż za podium: Barbara Strzemkowska, Nina Banaś i Kacper Krajewski zajęli 5 miejsca w swoich kategoriach.