Hala Dydaktyczno-Sportowa AWF od teraz ma patrona. Został nim prof. Andrzej Wieczorek, Prorektor ds. Studiów naszej Uczelni w kadencjach 2012-2020, wieloletni kierownik Zakładu Zespołowych Gier Sportowych. W piątek, 20 maja, w dniu Jego urodzin, uroczyście odsłonięto tablicę jego imienia. W uroczystym odsłonięciu tablicy udział wzięła m.in. rodzina zmarłego przed rokiem profesora.Wydarzeniu towarzyszył Memoriał Profesora – mecz piłki nożnej, w której udział wzięli nauczyciele akademiccy przeciwko pracownikom administracyjnym. Lepsi w tym starciu okazali się ci pierwsi, którzy wygrali 5:1 i zdobyli Puchar Rektora prof. AWF dra hab. Dariusza Wielińskiego. Tego dnia pracownicy mieli również możliwość uczestniczenia w wydarzeniach towarzyszących, m.in. krótkim pokazie tanecznym i taekwondo na nowo oddanej do użytku sali na tarasie w hali.

Prof. Andrzej Wieczorek od dzieciństwa zamieszkiwał w Poznaniu. Tu odbył edukację na różnych szczeblach i ukończył studia na kierunku Wychowanie Fizyczne w naszej Uczelni – ówczesnej Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W AWF w Poznaniu zdobył też kolejne stopnie naukowe – doktora w 1980 r. i doktora habilitowanego w 2007 r. Interesował się problematyką sportu dzieci i młodzieży. Był znawcą zagadnień teorii sportu ze szczególnym odniesieniem do zespołowych gier sportowych. W młodości uprawiał piłkę siatkową, której pozostał wierny do końca życia. Rekreacyjnie, ale systematycznie, co najmniej raz w tygodniu, grał w siatkówkę. Był w tej dyscyplinie trenerem I klasy. Prowadził również AZS AWF, z którym awansował do II ligi w sezonie 1978-1979.

Przez wiele lat kierował Zakładem Zespołowych Gier Sportowych. Przez 10 lat pełnił funkcję Prodziekana ds. Studenckich. Współtworzył podstawy kierunku Sport. Kierował pracami Komisji ds. Kontroli Zarządczej. Pracował nad większością aktów normatywnych wdrażanych w Uczelni w związku z Ustawą 2.0. Był ekspertem Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Był, promotorem trzech prac doktorskich oraz recenzentem licznych rozpraw doktorskich, autorem czterech skryptów, monografii i 144 artykułów naukowych z zakresu kultury fizycznej. Kapituła Polskiego Komitetu Olimpijskiego w 2019 r. przyznała Prof. Wieczorkowi Złoty Medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego za wkład w rozwój polskiego sportu.

Brał udział w pracach poznańskiego oddziału Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Motoryki Sportowej (International Association of Sport Kinetics) oraz Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Animacji, Rekreacji i Turystyki. Współorganizował liczne konferencje naukowe, m.in. metodyczno-szkoleniowe dla trenerów piłki ręcznej i siatkowej. Współpracował z Wojewódzką Federacją Sportu. Brał udział w organizacji Dni Sportu AWF oraz Igrzysk Sportowych Studentów Poznania „Posnaniada”. Pracował także w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Bardzo lubił czytać książki o tematyce popularno-naukowej. Interesował się motoryzacją i różnymi nowinkami technicznymi, uwielbiał piesze wycieczki. Zmarł 16 lutego 2021 r.