Pandemia wirusa COVID-19 spowodowała konieczność wprowadzenia zmian związanych ze sposobem działalności Biblioteki Głównej. Nowe usługi ułatwią korzystanie z drukowanych oraz elektronicznych zbiorów bibliotecznych. Zmianie uległo m.in. szkolenie biblioteczne, zapisy online czy usługa „Zamów skan na e-mail”. Swoją ofertę poszerzył również Ośrodek Informacji Naukowej. Biblioteka została wyposażona też w specjalistyczną klawiaturę dla osób z dysfunkcjami wzroku.

Nowa oferta usług Biblioteki Głównej AWF Poznań:
• nowa forma szkolenia bibliotecznego (link)
• zapis on-line do biblioteki (link)
• zdalny dostęp do e-zasobów (link)
• skan na e-mail (link)
• wypożyczalnia międzybiblioteczna (link)

Poszerzona oferta Ośrodka Informacji Naukowej (zakładka „Pracownik”):
• w zakładce „zgłaszanie publikacji” treści zostały zaktualizowane i ujednolicone;
• w zakładce „punktacja publikacji naukowych” zostały dodane nowe formaty list ministerialnych oraz wyszukiwarka czasopism punktowanych za lata 2010-2017;
• w zakładkach „ewaluacja dorobku naukowego – akty prawne” oraz „ORCID” treści zostały zaktualizowane. W drugiej z wymienionych zakładek znajdują się również materiały instruktażowe, pomocne przy obsłudze konta ORCID;
• zakładka „pomocne w pracy naukowej” została gruntownie przebudowana. Znajdują się tam odniesienia do przydatnych stron www oraz serwisów (np. MEiN, NCN, NCBiR) oraz narzędzi pomocnych w pracy naukowej oraz dydaktycznej.

Biblioteka Główna została także wyposażona w specjalistyczną klawiaturę dla osób z dysfunkcjami wzroku, takimi jak zwyrodnienie plamki żółtej, jaskra, retinopatia cukrzycowa, zaćma, osłabienie wzroku związane z wiekiem lub niedowidzenie. Dzięki dużym, pogrubionym i kontrastowym czcionkom nadruk na klawiszach jest lepiej widoczny, nawet przy słabym oświetleniu.

Komunikat ws. poszerzenia oferty usług Biblioteki Głównej AWF: pobierz