Za nami weekend pełen sportowych emocji dzięki startom naszych studentów, podopiecznych AZS AWF Poznań oraz AZS AWF Gorzów na Mistrzostwach Europy w Monachium. Na podium stanęły nasze studentki Karolina Naja z KS Posnania i Anna Puławska z AZS AWF Gorzów Wlkp., Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów Wlkp., nasz student Patryk Wykrota z KS Stal „LA” Ostrów Wlkp., nasz student z filii z Gorzowa Wlkp. Alex Koliadych oraz Tomasz Barniak i Jakub Stepun – oboje z AZS AWF Poznań. Polska na Mistrzostwach Europy w Monachium zdobyła aż 39 medali.

Po raz kolejny z dobrej strony pokazały się Karolina Naja i Anna Puławska, które przed dwoma tygodniami zostały dwukrotnymi mistrzyniami świata (K4 i K2 500 m) – Puławska zdobyła złoto w K1 500 m, wspólnie z Nają zostały Mistrzyniami Europy w K2 500 m. Nie inaczej było w kategorii K4 500 m, gdzie z Adrianną Kąkol i Dominiką Putto zostały Mistrzyniami Europy.

Z kolei kanadyjkarze Tomasz Barniak z AZS AWF Poznań wraz z Wiktorem Głazunowem popłynęli po srebrny medal Mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji C2 500 metrów. Polacy przegrali z Hiszpanami o 0,677 sekundy.

Jakub Stepun z AZS AWF Poznań po minimalnej przegranej z Włochami wspólnie z Bartkiem Grabowskim zostali wicemistrzami Europy seniorów w konkurencji K2 200 m.

Kanadyjkarz Alex Koliadych z Admiry Gorzów, który na początku sierpnia w kanadyjskim Halifax został mistrzem świata, tym razem musiał zadowolić się brązowym medalem w kategorii C1 200 m.

O pięknym zakończeniu mistrzostw Europy możemy mówić w wykonaniu polskich lekkoatletów. Sztafeta 4×100 meżczyzn, w której biegł nasz student Patryk Wykrota, razem z Adrianem Brzeziński,, Przemysławem Słowikowskim i Dominikiem Kopciem sprawiła ogromną niespodziankę. Polacy zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy i o 16 setnych sekundy poprawili rekord kraju.