Wraz z początkiem roku akademickiego w całym kraju tysiące studentów fizjoterapii rozpoczęło przygotowania do pierwszego Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego. W celu jak najlepszego opanowania wiedzy powstał cykl darmowych webinarów powtórkowych „PEF na 100%”. Zagadnienie diagnostyki funkcjonalnej i fizjoterapii ortopedycznej w wieku rozwojowym w czwartek, 28 października, omówili przedstawiciele AWF Poznań – dr hab. Marzena Wiernicka, kierownik Zakładu Kinezyterapii i Fizjoterapii Wieku Rozwojowego, oraz studenci: Marta Gratkowska, Jan Stróżyk oraz Piotr Majchrzak. Wspólne powtórki cieszą się dużą popularnością wśród przyszłych fizjoterapeutów.

Webinar powtórkowy składa się z części merytorycznej, przygotowanej przez wykładowcę – eksperta w danej dziedzinie, treści od studentów oraz podsumowania wykładowcy, w którym zawarte są także wskazówki z praktyki klinicznej. Na zakończenie przeprowadzany jest krótki quiz. Pomysłodawcą oraz organizatorem webinarów jest Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska oraz Oddział Studencki stowarzyszenia.