Zakład Dietetyki Sportowej serdecznie zaprasza na wykład otwarty prof. Vassilisa Mougiosa ze School of Physical Education and Sport Science, Aristotle University of Thessaloniki w Grecji. Wizyta prof. V. Mougiosa na AWF w Poznaniu odbędzie się w ramach „4th  International Teaching Staff Week”.

Wykład odbędzie się 11 maja 2023 (czwartek) w godz. 11-12.00, w sali 265 w Budynku Głównym AWF w Poznaniu.

Wiodącym tematem wykładu będzie przedstawienie zasad suplementacji białek w wysiłku fizycznym -„Protein supplementation in exercise”. W trackie spotkania prof. V. Mougios przedstawi ponadto prowadzoną przez jego Jednostkę działalność badawczą. Spotkanie będzie nieocenioną okazją do wzajemnej wymiany dobrych praktyk w zakresie oceny wydolności fizycznej i zdolności wysiłkowych oraz oceny skuteczności interwencji żywieniowych i suplementacyjnych wdrażanych u osób aktywnych fizycznie i sportowców.

Profesor Vassilis Mougios jest uznanym światowej klasy ekspertem – dydaktykiem i badaczem z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego. Jest autorem podręcznika „Exercise Biochemistry”, jak również ponad stu publikacji naukowych w recenzowanych wysokopunktowanych prestiżowych czasopismach naukowych.