Diagnostyce i programowaniu rehabilitacji w zaburzeniach rozwojowych dzieci i młodzieży poświęcona będzie XIV Konferencja Naukowa z cyklu: Promocja Polskiej Rehabilitacji, organizowana przez Komisję Rehabilitacji i Integracji Społecznej PAN o. Poznań. Konferencja odbędzie się 19 marca br. o godz. 10:45, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Obowiązuje rejestracja na wydarzenie.

Uczestnicy konferencji usłyszą wystąpienia dotyczące m.in. wykorzystania robotów w rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, nieinwazyjnych metod różnicowej diagnostyki neurofizjologicznej dysfunkcji ruchowej u dzieci, zasad prowadzenia badań przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania skoliozy, czy zaburzeń rozwojowych dzieci i młodzieży w XXI wieku.

Podczas konferencji prelekcję pt.: „Zachowania prozdrowotne dzieci i młodzieży – perspektywa psycho-społeczna” wygłosi prof. AWF dr hab. Maciej Tomczak, kierownik Zakładu Psychologii AWF Poznań.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego konferencji jest prof. dr hab. Jacek Lewandowski, kierownik Zakładu Rehabilitacji Narządu Ruchu, Zastępcą Przewodniczącego Komitetu Naukowego – dr Marzena Wiernicka, natomiast Przewodniczącym Honorowym – prof. dr hab. Aleksander Kabsch. W Komitecie Naukowym znajdują się także prof. dr hab. Tomasz Tasiemski, Dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej AWF Poznań, oraz prof. AWF dr hab. Maciej Tomczak. Konferencję współorganizowały także dr Ewa Kamińska, dr Katarzyna Adamczewska, Łucja Michałowska oraz mgr Katarzyna Osińska z Zakładu Rehabilitacji Narządu Ruchu AWF Poznań.

Konferencja objęta została patronatem honorowym przez Jego Magnificencję Rektora prof. AWF dra hab. Dariusza Wielińskiego.

Wstęp na konferencję jest darmowy po wcześniejszej rejestracji: link

W przypadku zgłoszeń grupowych, cena biletu wstępu na targi SALMED jest niższa.