Tematem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu była sztuczna inteligencja. Podczas wydarzeń, które odbyły się 17 kwietnia w murach naszej Uczelni, przyjrzeliśmy się nie tylko temu tematowi. Nie zabrakło wydarzeń skierowanych zarówno do małych, jak i dużych uczestniczek i uczestników XXVII edycji Festiwalu.

XXVII edycję Festiwalu otworzyliśmy wykładem przygotowanym przez Zakład Tańca. Wspólnie z uczestnikami zastanowiliśmy się, w jaki sposób sztuczna inteligencja wkracza do tańca. Jakie rodzi to wyzwania oraz zagrożenia. Zakład Biologii Medycznej przeprowadził warsztaty mikroskopowe, podczas których mogliśmy przyjrzeć się tkance nerwowej i zrozumieć, jak budowa komórek nerwowych wpływa na nasze postrzeganie świata.

Specjalne zajęcia skierowane do seniorów przygotowała Pracownia Gimnastyki. Uczestniczki i uczestnicy musieli utrzymywać pełne skupienie, reagując ruchem na zmiany bodźców słuchowych oraz wzrokowych. Wszystko to odbywało się przy akompaniamencie pianina. Z kolei warsztaty „Od neuronu do sztucznej inteligencji” w Zakładzie Neurobiologii umożliwiły uczestnikom odbycie fascynującej podróży od neurobiologii do zastosowań sztucznej inteligencji.

Tradycyjną częścią Festiwalu w AWF Poznań są wydarzenia związane z aktywnością fizyczną. Tym razem przygotowaliśmy ofertę zajęć, które pozwoliły wykazać się najmłodszym. Niesprzyjająca pogoda nie była straszna uczestnikom warsztatów ruchowym OutdoorLove, którzy pod opieką Zakładu Pedagogiki odkrywali co znaczy hasło – ruch, plener, energia. Z kolei Zakład Dydaktyki Aktywności Fizycznej przygotował ciekawe gry i zabawy z piłkami Eduball. Najmłodsi uczestnicy Festiwalu opanowali Halę Gier Sportowych przy Drodze Dębińskiej, gdzie przez parę godzin brali udział w minigrach zespołowych.

Jednym z obowiązkowych punktów Festiwalu w AWF Poznań są zajęcia przygotowane przez Zakład Nauk o Aktywności Fizycznej i Promocji Zdrowia – Sportowy VR, które przyciągają wszystkich chcących zmierzyć się z wirtualnym trenerem.

Zakład Kinezyterapii i Fizjoterapii wieku Rozwojowego przygotował dwie propozycje warsztatów. Podczas pierwszego z nich szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Co się dzieje z ciałem, jak za długo siedzisz? Z kolei podczas Warsztatów oddechowych dla dzieci i ich opiekunów pokazaliśmy, w jaki sposób dzięki ćwiczeniom zawierającym elementy jogi można dbać o dobrą postawę.

Ostatnim akordem wydarzeń Festiwalowych w naszej Uczelni były warsztaty taneczne przygotowane przez Zakład Tańca, a także pokaz pokaz fragmentów spektaklu Kompanii Tańca AWF Poznań – „Inequality” („Nierówność”).

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w festiwalu i tworzyli go razem z nami. Do zobaczenia za rok!