W minioną sobotę, tj. 20 marca br., kandydaci na studia zapoznali się z ofertę edukacyjną m.in. naszej Uczelni podczas Salonu Szkół Wyższych, organizowanego przez Fundację „Perspektywy”. O nowościach w ofercie i wartości studiów związanych z kulturą fizyczną opowiedział prodziekan ds. studenckich dr Krystian Wochna, natomiast na temat kierunków wypowiedzieli się studenci.

Sobotnie wydarzenie było ostatnią z trzech odsłon tegorocznego Salonu Szkół Wyższych. Prezentacje dotyczyły Akademii Wychowania Fizycznego oraz studiów medycznych i przyrodniczych. Na wirtualnym stoisku AWF Poznań kandydaci mogli zapoznać się z ofertą kierunków studiów, zaletami studiowania w Akademii, zobaczyli ujęcia z terenu naszego kampusu, obozów w Chycinie, poznali datę kwietniowych Drzwi Otwartych (sobota, 17 kwietnia, godz. 12.00), a także mogli zadać pytania przedstawicielom naszej Uczelni.

Na czacie dostępni byli pracownicy Działu Marketingu i Karier, specjalista ds. rekrutacji Magdalena Dankowska, przewodniczący Samorządu Studenckiego Filip Kołowrotkiewicz oraz przedstawicielki dwóch kierunków, które w tym roku zaoferują nowe specjalności: dr Bernadeta Hołderna-Mielcarek z Zakładu Ekonomiki Turystyki i Informatyki oraz mgr Paulina Wycichowska z Zakładu Tańca.

Na wirtualnej scenie trwały rozmowy z przedstawicielami różnych uczelni. W panelu „AWF otwiera dobre perspektywy” o kierunkach studiów i najnowszych specjalnościach odpowiadających społecznym trendom, opowiedział prodziekan ds. studenckich dr Krystian Wochna.

– Nowe specjalności na kierunkach dostosowujemy do trendów społecznych i do informacji uzyskanych od studentów. Warto tutaj wspomnieć o kierunku Turystyka i Rekreacja. W związku z tym, że po zakończeniu pandemii większość z nas będzie chciała wrócić do podróżowania, zmieniliśmy specjalności na tym kierunku. Na I stopniu studiów w przyszłym roku akademickim uruchomimy m.in. takie specjalności jak „Turystyka przygodowa”, „Menedżer hotelarstwa i gastronomii” czy „Turystykę sportową”. Na studiach II stopnia należy wspomnieć natomiast o ciekawej specjalności – „Foodways w turystyce”, czyli podróżowanie ze smakami, poznawanie aspektów kulinarnych – opowiadał dr Wochna.

Podkreślał również, że program kształcenia odpowiada na aktualne problemy związane m.in. z pandemią koronawirusa. – Kierunki w AWF Poznań są bardzo prospołeczne i niezwykle teraz istotne. Nasi absolwenci i studenci Fizjoterapii pracują także z pacjentami po przechorowaniu koronawirusa – mówił dr Wochna. – W opinii publicznej bardzo często podnoszony jest również temat powrotu społeczeństwa do sprawności fizycznej i to jak ważni i potrzebni są zaangażowani nauczyciele wychowania fizycznego czy osoby zajmujące się pracą z zawodnikami – dodał Prodziekan.

Podczas panelu „Studia z misją” kandydaci dowiedzieli się, jak – zdaniem studentów – studiuje się w poznańskiej AWF. O tym i perspektywach zawodowych opowiadała Daniela Kolańska. Michał Majchrzak opowiedział m.in. o szerokiej ofercie specjalizacji, możliwości łączenia pasji do różnych dyscyplin ze zdobyciem licencji trenerskiej.

Dział Marketingu i Karier – uczelniany koordynator wydarzenia – dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom za poświęcony czas i współpracę przy promocji Akademii wśród kandydatów.