Zapraszamy do aplikowania do Szkoły Doktorskiej w AWF Poznań. Już dokładnie za trzy tygodnie, 18 lipca będzie można złożyć dokumenty i ubiegać się o przyjęcie. Prof. AWF dr hab. Krzysztof Kusy, dyrektor Szkoły Doktorskiej w kolejnej z cyklu rozmów „Studiuj aktywnie na przyszłość” wyjaśnia, dla kogo jest przeznaczona, jak wygląda proces rekrutacji, o umiędzynarodowieniu Szkoły oraz o tematach podejmowanych przez naszych doktorantów! Zapraszamy od odsłuchania nagrania.

Szkoła Doktorska dedykowana jest pasjonatom chcącym poświęcić kilka lat swojego życia na badania uwarunkowań i skutków aktywności fizycznej człowieka w kontekście sprawności fizycznej, rozwoju fizycznego, estetyki ciała, jakości życia i utrzymania zdrowia. Dla tych, którzy chcą współtworzyć wiedzę naukową podstawową i aplikacyjną związaną z wychowaniem fizycznym, sportem, rekreacją fizyczną czy turystyką, przydatną w praktyce takich zawodów jak nauczyciel, trener i instruktor sportu lub fitness, animator, specjalista turystyki, specjalista adaptowanej aktywności fizycznej, menedżer sportu, analityk sportowy i innych pokrewnych.

W tym roku po raz pierwszy o miejsce w Szkole Doktorskiej mogą ubiegać się cudzoziemcy. Senat naszej Uczelni przyjął uchwałę nowelizującą Regulamin Szkoły Doktorskiej. W nowej wersji, obowiązującej już od roku akademickiego 2022/2023, pojawiły się dwa kluczowe zapisy: o możliwości kształcenia cudzoziemców oraz o uznaniu języka angielskiego jako wykładowego na równi z polskim. Otwiera to perspektywy rekrutacji doktorantów z zagranicy i stwarza większe możliwości współpracy z ośrodkami spoza naszego kraju.

Składanie dokumentów jest możliwe od 18 lipca do 9 września br., w g. 9-14. Wniosek o przyjęcie do Szkoły Doktorskiej wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w sekretariacie Szkoły Doktorskiej, w budynku dydaktycznym na I piętrze, w p. 120 lub 121.

Zasady rekrutacji do Szkoły Doktorskiej: [link]
Lista potencjalnych promotorów w AWF Poznań: [link]