Tegoroczną XXV edycję Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zakończy koncert finałowy, który odbędzie się 4 czerwca br. o g. 18 w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu. Na stronie festiwalu dostępne są do pobrania darmowe wejściówki. Podczas koncertu wystąpi m.in. Kompania Tańca AWF Poznań.
Głównym wydarzeniem wieczoru będzie artystyczna podróż do świata dźwięków i tańca. Naszą uczelnię reprezentować będzie Kompania Tańca AWF, która tego wieczoru zaprezentuje spektakl „Freedom abstract”, zwracjący uwagę na potrzebę zmiany paradygmatu myślowego. Porusza kwestię prawa do bycia sobą takim, jakim się jest, do poszukiwania piękna i harmonii w różnorodności z jednoczesnym poszanowaniem granic i praw człowieka.

Uczestnicy usłyszą także utwory wokalno-instrumentalne wykonywane przez Chór Żeński Sonantes Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Chór Akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Poznaniu oraz Zespół Jazzowy Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Wykonane zostaną m.in. takie przeboje jak „Can You feel the love tonight” Elotna Johna oraz kompozycje Krzysztofa Komedy. Nie zabraknie występu Zespołu Pieśni i Tańca ŁANY im. Wiesława Kaszubkiewicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w tym wyjątkowym wieczorze, podczas którego duet muzyki i tańca uczci finał tegorocznego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne do pobrania na stronie: [link].

W tym roku w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki nasza Uczelnia przygotowała w sumie blisko 30 wydarzeń dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca, w Dzień Dziecka.

Nadal można się rejestrować. Wszystkie wydarzenia dostępne są tutaj: [link].