Absolwentów studiów licencjackich naszej Akademii i innych uczelni, zachęcamy do wyboru studiów magisterskich w AWF na kierunkach: Wychowanie fizyczne, Sport, Dietetyka, Turystyka i Rekreacja oraz Taniec w Kulturze Fizycznej. Zainteresowani mają czas do 24 lipca br. na rejestrację elektroniczną, opłatę rekrutacyjną oraz dołączenie zaświadczenia o średniej ocen ze studiów I stopnia. W tym roku trzy nowości – Specjalista Body&Mind skierowana jest do wszystkich absolwentów studiów licencjackich, na Dietetykę mogą aplikować licencjaci i inżynierowie nie tylko dietetyki, ale także technologii żywności i żywienia oraz żywienia człowieka i oceny żywności, a na Turystyce i rekreacji jest nowa specjalność: Menedżer eventów sportowo-rekreacyjnych.

Na Sport, Turystykę i Rekreację, Taniec w Kulturze Fizycznej oraz Neurobiologię (nabór na międzywydziałowy kierunek Neurobiologia prowadzony jest przez UAM Poznań) mogą rekrutować się kandydaci z dyplomem licencjata dowolnych studiów.

O przyjęcie na Wychowanie fizyczne mogą ubiegać się absolwenci tego kierunku z pierwszego stopnia, a także absolwenci Sportu (jeśli posiadają uprawnienie pedagogiczne) oraz Pedagogiki z ukończoną specjalnością Edukacja elementarna i wychowanie fizyczne.

Studia na Dietetyce mogą kontynuować osoby, które mają tytuł licencjata lub inżyniera dietetyki, ale także – od tego roku – tytuły technologa żywności i żywienia człowieka oraz żywienia człowieka i oceny żywności.

Także po raz pierwszy w tym roku, wszyscy, którzy ukończyli pierwszy stopień studiów, mogą zdobyć tytuł specjalisty Body&Mind na kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej. Nie jest to bowiem propozycja tylko dla tancerzy! Studia skierowane są do wszystkich osób, które chcą zgłębić zagadnienia z zakresu nauk o kulturze fizycznej, nauk o zdrowiu, psychologii, tańcu i technikach rozwijających świadomość ciała. Praktyczny wymiar tych studiów pozwoli na zdobycie umiejętności umożliwiających rozpoznanie i rozwiązywanie psychomotorycznych problemów człowieka w okresie całego dorosłego życia. Specjalność przygotowana została przez naukowców, tancerzy, choreografów, oraz wieloletnich wykładowców Akademii – zgodnie z aktualnymi trendami edukacyjnymi oraz w oparciu o zmieniające się potrzeby pracodawców.

Przypominamy, że na 5 kierunkach na II stopniu studiów prowadzonych jest 11 specjalności:
* Wychowanie fizyczne – specjalności: Promocja zdrowia lub Wychowanie fizyczne w służbach mundurowych,
* Sport – specjalności: Organizacja i zarządzanie sportem, Trener osobisty oraz Trener przygotowania motorycznego,
* Turystyka i rekreacja – specjalności: Zarządzanie i coaching w turystyce i rekreacji, Foodways w turystyce lub Menedżer eventów sportowo-rekreacyjnych (tegoroczna nowość) ,
*Dietetyka, specjalność: Profilaktyka żywieniowa w aktywności fizycznej,
* Taniec w kulturze fizycznej, specjalność: Specjalista Body&Mind.

Szczegółowe zasady rekrutacji: [link]

Zapraszamy i zachęcamy do aplikowania!