Członkowie Komitetu Organizacyjnego zapraszają studentów oraz nauczycieli wychowania fizycznego do wzięcia udziału w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Piaseckiego pt.: „Lekcja wychowania fizycznego realizująca podstawę programową z wykorzystaniem atrakcyjnych form aktywności fizycznej”. Prace konkursowe należy przesłać do 17 kwietnia br.

W Konkursie mogą uczestniczyć studenci wszystkich uczelni pedagogicznych, kształcących specjalistów w zakresie wychowania fizycznego, oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Jedna przygotowana lekcja może mieć maksymalnie dwóch autorów. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do sekretarz konkursu – dr Marleny Łopatki (wyskok@awf.poznan.pl, tel. 61 835 52 07). Prace konkursowe – konspekt lekcji wychowania fizycznego oraz nagranie jej skrótu – należy nadesłać najpóźniej do 17 kwietnia br. do Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej AWF. Finał Konkursu odbędzie się 21 maja br.

Podstawowym celem konkursu jest kreowanie oraz promocja nowych i atrakcyjnych form aktywności fizycznej, jako ważnych elementów nowoczesnego wychowania fizycznego. Konkurs wyłoni najciekawszą lekcję, która kształtuje sprawność fizyczną, a także osobowość i pozytywne podejście do aktywności fizycznej.

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie: link. Dodatkowe informacje można uzyskać w Zakładzie Dydaktyki Aktywności Fizycznej.