Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 września 2020 roku po długiej chorobie w wieku 69 lat zmarł prof. dr hab. Aleksander Tyka, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w latach 2016-2020, Prorektor ds. Studenckich w latach 2008-2016. Autor wielu publikacji i artykułów naukowych z zakresu fizjologii sportu i fizjologii środowiska. Promotor i recenzent licznych prac doktorskich i habilitacyjnych. Członek krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych. Wielokrotnie wyróżniany nagrodami Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odszedł od nas naukowiec, znakomity pedagog i przyjaciel młodzieży akademickiej.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek 2 października 2020 roku o godz. 12.00 na Cmentarzu Nowym w Starym Sączu.