W piątek odwiedziła nas młodzież z klas sportowych z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu oraz GES Sport Academy. Uczniowie poznali kierunki studiów w AWF i zasady tegorocznej rekrutacji. W drugiej części spotkania zapoznali się z infrastrukturą uczelni.

Podczas prezentacji kierunków młodzież otrzymała najważniejsze informacje o naszej ofercie edukacyjnej i perspektywach zawodowych. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: jakie cechy powinien mieć przyszły fizjoterapeuta? Na czym polega egzamin na Taniec w Kulturze Fizycznej? Czym różni się Sport od WF-u? Gdzie mogą pracować absolwenci Turystyki i Rekreacji? Co daje uczestnictwo w obozach sportowych? Dlaczego sportowcy studiują Dietetykę?

Obie grupy odwiedziły też kuchnię w Zakładzie Żywności i Żywienia, halę dydaktyczno-sportową im. Prof. Andrzeja Wieczorka, nową siłownię oraz stadion lekkoatletyczny. Uczniowie mogli obserwować zajęcia prowadzone przez kadrę AWF-u i uzyskali obszerną wiedzę na temat zaplecza dydaktyczno-sportowego.

Dział Marketingu i Karier dziękuje wszystkim Pracownikom zaangażowanym w przygotowanie i obecnym na wydarzeniu.