W pierwszych tego typu zawodach zorganizowanych 10 grudnia na terenie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM wzięło udział 80 studentów, którzy przyjechali studiować do Poznania z całego świata. Rywalizowali oni w trzech dyscyplinach: koszykówce, pierścieniówce oraz przeciąganiu liny. W wydarzeniu uczestniczyli również studenci naszej Uczelni, którzy zdobyli brązowy medal w koszykówce!

Dodatkowo prowadzone były zajęcia jogi, fitnessu i pilates. Inicjatorem imprezy było AMU Welcome Center oraz City of Poznań (Study in Poznan).

Uroczyste wręczenie dyplomów dla naszych reprezentantów odbyło się 12 grudnia podczas zorganizowanego przez Sekcję Współpracy z Zagranicą turnieju bowlingowego w ramach „Christmas Party” w Centrum Rozrywki MK Bowling.